Bitcoin

Analistler Bitcoin’in Yükseliş Sebebini Açıkladı!

BTC'nin yükseliş sebebi CME ve Bitcoin ETF beklentisi mi?

Bitcoin (BTC), bütün beklentilerin ve düşüş tahminlerinin aksine sert bir hareketlilik sergileyerek bir anda 55.500 dolara kadar iğne attı.

Lider kripto para biriminin bu yükselişi bütün kripto para piyasasını etkiledi ve BTC son 7 günde değerine %33’lük artı değer kattı.

Bitcoin’in bu beklenmeyen yükselişi ve neredeyse 3 saat içerisinde 5.000 dolar değer kazanması ise birçok yatırımcıyı şaşırttı. Peki bu yükselişin amacı tam olarak ne?

Bitcoin ETF Onayı mı Gelecek?

Kripto para danışmanlık şirketi 21st Paradigm’in kurucu ortağı Dylan LeClair bugün yaptığı açıklamada aslında CME üzerindeki Bitcoin vadelilerinde ilginç bir hareketlilik gördüğünü vurguladı.

Analist, bunun aslında tek bir sebebe bağlı olabileceğini ifade etti. Analiste göre CME üzerindeki kurumsal yatırımcılar ve sektörün içinde olan kişiler bir haberi önceden almış olabilir.

Ünlü kurucu ortak, bunun olası bir Bitcoin ETF onayı olabileceğini vurguladı. Neredeyse 2018 yılından beri devamlı olarak anılan ancak ya reddedilen ya da ertelenen Bitcoin ETF’i hakkındaki kural değişikliği başvurusu sonunda kabul edilebilir.

Bu durum aylardır konuşulmakta ancak SEC kısa süre önce birçok Bitcoin ETF’inin süresini 45 gün daha erteledi.

Deribit verilerine göre de özellikle ABD’den çok güçlü bir alım baskısı ve hacmi görülüyor. Bu da içeriden haber sızdırılması ihtimalini ve söylentisini arttırıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu