bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizAnalistler Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

Analistler Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paraların yıl sonunda ne kadar olacağı ve ne kadar kazanç getirecek olduğu konusunda analistler tarafından yapılan her yorum büyük önem taşıyor. Bazı analistler her zamankinden daha büyük bir artış ve rekor kırılabilecek olduğunu ifade ederken, bazıları da gelecek birkaç ay içerisinde beklenenden daha düşük bir artış olacağını ifade ediyorlar.

Yatırımcıların kar etmesi için bir süre daha sabretmesi gerektiğine değinen analistler var iken, bazıları da yatırımcıların beklememesi gerektiğini ve alım, satım işleri konusunda dikkatle hareket ederek satışları düşük olması durumunda yapmamaları, haftalık ve aylık rekorları iyi gözlemleyerek hareket etmeleri gerektiği uyarısında bulunuyorlar.

Yatırımcıları bir süre boyunca Bitcoin fiyatının 8.000 dolar seviyesinde kalacak olduğu konusunda ikna etmeye çalışan analistler var iken, gelecek 1 aylık sürede 10.000 dolar seviyesine kadar artış olabilecek olduğunu belirten analistlerde yok değil.

Analistler bile kararsız!

Bir kısım analist yakın gelecekte büyük artışlar olabilecek olduğunu düşünürken, bir kısmı ise düşüş olabilecek olduğu yönünde görüş açıklıyor. Yatırımcılara göre ise analistlerin yaptıkları bu yorumlardan en doğrusunun kademeli ama ani artışların olacak olduğu yönünde yapılan açıklamalar olmakta.

Analistlerin kısa ve uzun vadeli tahminlerine dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden yorumcular, yıl sonu tahminlerinin 50.000 dolar üzerinde olan analistlere inanılmaması konusunda da hemfikirler.

Yıl sonunda yatırımcıların büyük bir çoğunluğuna göre rekor seviyesi 45.000 dolar dolayında olacak iken, bunun bile tam olarak düşünülemeyebilecek olduğu, yatırımcıların durumu, piyasa durumu ve diğer etkenlere göre fiyatın belli olacağı konusunda hemfikirler.

Beklenen 50.000 dolar seviyesinin gerçek olması durumunda yatırımcıların büyük bir şoke etkisi ile aniden satışları arttırması, satışların artması ile tekrar gerileme olması endişesi ise Aralık ayının oldukça sıcak geçecek olduğunu gösteren gerçeklerden bir tanesi.

Zira Bitcoin‘in 20 bin dolarlık zirvesinden bu seviyelere düşülmüş durumda.

Kripto para sahiplerinin Eylül ve Aralık ayında ne yapacak olduğu ve heyecanlı bekleyişin ne kadar sürecek olduğu konusu belli bir süre akıllarda soru işaretlerine sebep olacak olduğu üzere, yatırımcıların ”ne zaman rekor kırılacak?” düşüncelerinin daha fazla artmasında etkili olacak. Rekor kırıldıktan sonra ani bir gerileme olabileceği için bu süreçte yatırımınızı sık sık kontrol etmenizde fayda var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları