AnalizBitcoin

Analistlerin Tahminleri Şaşırtıyor: Bitcoin (BTC) Fiyatında Genel Görüş Ne?

Bitcoin fiyatı arka arkaya rekor kırarken analistler konuştu.

Açıklamaları ile gündemde geniş yer tutan analistler, gelecek günlerde Bitcoin fiyatının hangi seviyeleri görecek olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Biz de bazı analistlerin görüşlerini size aktardık…

Charles Edwards isimli kripto para birimi analisti, Bitcoin fiyatının 50.000 dolara doğru ilerleyeceğini ve yatırımcıların hareketlerinin alım yönünde olduğunu açıkladı. Edwards, yatırımcıların BTC’ye olan talebinin 2021 yılında daha fazla artacak olduğunu ve daha fazla kişinin Bitcoin alması ile birlikte piyasada iyi gelişmelerin görülecek olduğunu belirtti.

Charles Edwards’a göre Bitcoin fiyatı ilk olarak 50.000 doları görecek ve ardından 100.000 dolar seviyesine kadar belirli aralıklarla yükseliş eğilimine devam edecek. Bu aralıkta düşüşler olabileceğine değinen Edwards, “2021 yılı kripto para birimlerinin ve en başta Bitcoin’in yükseliş ve kazanım yılı olacak” diyor.

50.000 Dolarda Geri Çekilme Olabilir

Timothy Peterson isimli tanındık kripto para birimi analisti ise Bitcoin fiyatının 50.000 dolara ulaşabileceğini ve o seviyeleri gördükten sonra sonra 30.000 dolar seviyesine doğru düzeltmeler görebileceğine işaret etti. Peterson, 50.000 dolar seviyesinden sonra 100.000 dolara kadar yükseliş beklentisi olduğunu belirtirken, 2021 yılında yatırımcıların düzeltmeler görebileceğini ancak 100.000 dolar hedefinin de korunması gerektiğine işaret etti.

Yatırımcılar, kısa süre önce 34.800 dolarlı seviyeleri görerek tarihi rekorunu kıran BTC’nin 2017 yılında olduğu gibi büyük düzeltmeler-düşüşler görüp görmeyecek olduğu konusunda endişeli davranırken, analistler bu dönemde olumlu açıklamaları ile yatırımcıların endişelerini gidermeye çalışıyor.

Mevcut yükselişin 2017’dekiden çok daha sağlıklı olduğunu ifade eden analistler “düzeltmeler elbet görülebilir ama boğa sezonunun bir süre daha devam edeceği öngörülüyor, 2017’deki gibi çok sert düşüşlerin görülmeyeceği tahmin ediliyor” şeklinde konuşuyor.

Şuan genelde kripto para analistlerinin görüşü “yakın zamanda 40.000 dolar civarı” olurken, yatırımcıların gevşemeler oldukça alış yapması ve destek direnç noktalarına göre işlem yapması öneriliyor. Rekor seviyeden yatırım yapmanın birçok riski beraberinde barındırdığını unutmamak gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir, piyasadaki genel görüşler aktarılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu