AnalizBitcoinHaberler

Analiz: Bu Seviyelerde Bitcoin ve Altcoinlerde Kar Almayı Unutmayın!

Bitcoin'de son durum ne? Boğa moduna girmeli miyiz?

FED’in faiz kararını açıklamasının ardından ABD borsaları ile birlikte kripto para piyasalarında da bir rahatlama rallisi gördük.

Zira uzun süredir FED’i fiyatlayan piyasalar derin bir düşüş trendi içerisindeydi.

Bitcoin‘de gözler haftalık kapanışa çevrilmişken önemli hareketli ortalamalar özelinde son duruma bakacağız.

Günlük Grafikte Son Durum

Günlük grafiğe baktığımızda BTC‘nin 4.defa 20 ve 50 günlük ortalamalarının üzerine çıkmaya ve üzerinde kalıcı olmaya çalıştığını görüyoruz.

Aynı bölgeden daha önce bir çok defa ret yememize rağmen yeniden test etmemiz bu defa üzerinde kalıcı olabileceğimizi düşündürüyor.

Bu noktada şu sıralar hem 20 hem de 50 günlük ortalamanın geçtiği 40300$-40500$ seviyesini güçlü destek bölgesi olarak kabul ediyoruz. Bu seviye altı günlük kapanışlarda stop olmak gerekebilir.

40500$ seviyesi korunduğu sürece 48.000$ seviyeleri (200 günlük ortalama) hedef olarak kabul edilebilir.

Haftalık Grafikte Son Durum

20 ve 50 haftalık ortalamaların altında işlem gören Bitcoin’de 46.500$ seviyesi önemli bir direnç işlevi görebilir.

İlgili haberde 20 haftalık ortalamanın 50 haftalık ortalamayı kesmek üzere olduğunu ve bunu risklerinden bahsetmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ölüm Kesişimi Var! Tarihsel Olarak Fiyatı Nasıl Etkiledi?

Orada da belirttiğimiz gibi 2017 yılındaki senaryonun işlemesi durumunda 46.500$ seviyelerine kadar bir yükseliş bizi şaşırtmayacaktır.

Ancak bu noktada risklerin yeniden değerlendirilmesi ve hafifletilmesi daha büyük bir düşüş riskine karşı yatırımcıları koruyabilir.

20 ve 50 haftalık ortalamaların üzerinde 2 haftalık kapanış görmeden Bitcoin’de boğa moduna girmek riskinizi yükseltebilir.

Özet olarak her iki grafiğe baktığımızda 40500$ seviyesi korunduğu sürece 46500-48000$ bölgesi kar alma seviyeleri olarak değerlendirilebilir. Bitcoin’deki bu seviyelere göre altcoinlerde de kar alınabilir.

Market hiçbir zaman mükemmel bir setup sunmaz bu nedenle her senaryoya hazır olmalı ve risklerinizi buna göre yönetmelisiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Bora Akçay

Cok guzel haber yapmissiniz eğitici olması cok iyi.tebrik ederim bu tarz haberleri herzaman yapmaniz dilegiyle.bir ufak ek yapmak isterim nacizane : abd savas ve rusyanin cyrpto kullanim korkusuyla erken duzrnlemeye giderse ki cyrptolar haber odakli calisiyor sec de dugmeye busene basabilir 2022 ajandasinda olmamasina rağmen iste o zaman o 46k direnci patlar 80k 90k ya gider duzenlemenin getirecegi spot etf onaylanma ohtimalinr istinaden .bu tarz ihtimalleridd habere eklemek uyarmak gerekiyor diye düşünüyorum


Başa dön tuşu