AnalizBitcoinHaberler

Analiz: “Satış Baskısı Bitti, Bitcoin (BTC) Yeni Ralliye Hazırlanıyor!”

Bitcoin'de yükseliş sinyalleri var mı?

Bitcoin’in 64800$’daki düşüşü sırasında satış baskısının kısa vadeli Bitcoin sahibi olan cüzdanlardan kaynaklandığını ve olumsuz haberlerin bu kitleyi satış yönünde etkilediğini belirten pek çok analiz aktardık.

Arcane Research’ın son raporunda kısa vadeli Bitcoin sahibi olanların ellerindeki Bitcoin arzının Ağustos 2015’ten beri görülmeyen seviyelere gerilediği ifade edildi.

Kısa vadeli Bitcoin arzı, son üç ay içerisinde harcanan toplam BTC miktarını ifade ediyor. Bunlar genellikle kârlarını maksimize etmek için pozisyonlarını sürekli değiştiren tüccarlardan oluşuyor.

Bu raporda, son üç ay içerisinde hareket etmeyen arz ise uzun vadeli kabul ediliyor. Piyasada uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin artması, BTC’nin ileride daha fazla değer kazanacağına ilişkin beklentileri olduğunu gösteriyor.

Kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin ellerindeki BTC’leri önemli oranda boşaltmasına rağmen fiyatın 28.800$’ın altına inmemesi pozitif bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

Zira bu veri Bitcoin’deki önemli bir satış baskısı riskinin ortadan kalkmasına rağmen fiyatın tutulduğunu gösteriyor.

Grafikte 2017 boğası sonrası kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin ellerinde arzın bugünkü seviyelere gelmesi ile dibin bulunduğunu görüyoruz.

Grafiğin geneline baktığımızda, kısa vadeli Bitcoin tutucuların satış baskısının azalmasıyla yeni bir rallinin fitilinin ateşlendiğini gözlemliyoruz.

Bu tablo bize fiyatı tutan ve büyümeye devam eden uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin fiyatın daha da yükseleceğine ilişkin beklentileri olduğunu gösteriyor. Kısa vadeli oyuncuların tekrar oyuna dahil olmasıyla yeni bir ralli görebilecek miyiz? takip ediyor olacağız.

Bu noktada uzun vadeli Bitcoin sahibi olanların bir sürprizi ile karşılaşmamız her zaman ihtimal dahilinde. Bu nedenle yatırımcıların stopsuz işlem açması tavsiye edilmiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu