binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaAnaliz Şirketi Açıkladı: "Kripto Para Piyasası FTX'in Çöküşünü Getiren Etkilerden Tamamen Arındı"

Analiz Şirketi Açıkladı: “Kripto Para Piyasası FTX’in Çöküşünü Getiren Etkilerden Tamamen Arındı”

Kripto para şirketi Galaxy Digial'in analiz kolu, yaptığı açıklamasında FTX'in çöküşüne neden olan faktörlerin temizlendiğini bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finansal hizmetler firması Galaxy Digital tarafından yakın zamanda yayınlanan bir araştırma raporuna göre, kripto para piyasası FTX’in çöküşünden bu yana önemli değişiklikler geçirdi.

Rapora göre çöküşün ardından kullanıcıların dijital varlıklarını kendi kendilerine saklamalarına olanak tanıyan yeni kripto para borsaları ortaya çıktı. Bu platformlar, FTX’in çöküşüne katkıda bulunan gözetim ve şeffaflık eksikliğini gidermek için tasarlandı. Analist Lucas Tcheyan, bu borsaların kullanıcıların dijital varlıkları üzerinde doğrudan kontrol sahibi olmalarını sağladıklarını yazdı.

Kendi kendine saklama sağlamayan borsalar rezerv denetimlerinin kanıtlarını yayınlamaya başladı. Rapora göre bu, iddia ettikleri müşteri varlıklarına sahip olduklarının kanıtı olarak hizmet ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Bankman-Fried, FTX’in çöküşüyle ilgili yedi dolandırıcılık ve komplo suçlamasından suçlu bulunduktan sonra geçen hafta 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İlgili Haber  Sıcak Dakikalar: ABD Hükümetinin El Koyduğu 2.1 Milyar Dolar Değerindeki Bitcoin Varlıkları Hareketlendi! İşte İzlenmesi Gereken Adres

Spot Bitcoin (BTC) ETF’lerinin piyasaya sürülmesi de ezber bozan bir gelişmeydi. İleriye doğru atılan kritik bir adımla, ABD’li kullanıcılar nihayet düzenlenmiş bir Bitcoin ETF’sine erişebilecek. Tcheyan, bunun yatırımcılara hisse senedi satın alırken elde edecekleri yatırımcı korumalarının aynısını sağladığını ve düzenlenmemiş offshore borsalara geçme güdülerini daha da azalttığını yazdı.

Galaxy Digital, kripto para sektöründe daha iyi düzenleyici çerçeveler ve öz düzenleyici uygulamalar için de bir baskı olduğunu belirtti.

İleriye doğru atılan bu olumlu adımlara rağmen, kripto piyasası zorluklarla dolu olmaya devam ediyor. Raporda, geçmişte sektörün itibarını zedeleyen zararlı uygulamaların ele alınmasına ve düzeltilmesine öncelik verilmesi gerektiği belirtildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail