HaberlerKripto Para Madenciliği

Ankara’da Kripto Para Operasyonu!

Madenci operasyonunda çok sayıda cihaza el konuldu.

Ülkemizde kripto para birimlerine artan ilgiyle birlikte madencilik faaliyetleri de arttı.

Hali hazırda Türkiye’de kripto para madenciliği yapmak yasal olsa da, bu madencilik sırasında kullanılan cihazların ülkeye yasal yollarla getirilmesi büyük önem arz ediyor. Aksi taktirde yapılan operasyonlarda çok sayıda cihaza el konulduğunu görüyoruz.

Son olarak  Ankara’da yapılan bir operasyon neticesinde çok sayıda kripto para madencilik ekipmanına el konuldu.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı yasa dışı yolarla Türkiye’ye getirildiği tespit edilen elektronik cihazlarla kripto para madenciliği yapan yerlere operasyon düzenledi.

Ayaş ilçesinde bir mahallede yapılan operasyonda kaçak yolarla Türkiye’ye getirildiği tespit edilen 17 adet bilgisayara, 114 adet ekran kartına, 19 adet güç kaynağına el konuldu.

Jandarma söz konusu cihazlara el koyarken, M.S adlı şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.

Kripto para madenciliğinde kullanılan ekran kartlarının fiyatlarının el yakması yatırımcıları kaçakçılığa yönlendiriyor.

Madencilik için ekran kartı almak isteyen yatırımcıların tek bir ekran kartı için 30.000 TL’yi gözden çıkarması gerekirken fiyatların 100.000 TL’ye kadar çıktığını görüyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu