Kripto HaberleriBitcoinAnket: Kripto Para Yatırımcılarının Sayısı Artıyor Mu?

Anket: Kripto Para Yatırımcılarının Sayısı Artıyor Mu?

Takip et

Avustralya’da 2021 Bağımsız Rezerv Kripto Para Birimi Endeksi (IRCI) tarafından düzenlenen yakın tarihli bir anket ülkede kripto para yatırımcılarının sayısının arttığını gösterdi. 2 binden fazla kişi katıldığı anket sonuçlarına göre geçtiğimiz yıl %18,4 olan kripto para yatırımcı sayısı bu sene %28,8’e yükseldi.

Söz konusu anket sonuçları kripto para sektöründeki büyümenin kripto yatırımcılarının olumlu deneyimlerinden kaynaklandığını ve kripto para para birimleri sayesinde kazançlarının arttığını gösteriyor. Zira ankete katılanların %89’u kripto para birimleri aracılığıyla para kazandıklarını belirtti.

Cointelegraph ile yaptığı röportajda, kripto para birimlerinin son bir yıl içinde diğer varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini belirten Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny şunları söyledi:

“Giderek daha fazla insanın, piyasanın geri kalanını açıkça geride bırakan bir varlık sınıfıyla ilgilenmesinin oldukça doğal olduğunu düşünüyorum.”

Ankete katılan ve yatırım yapmadığını söyleyenlerin %28,6’sı daha iyi tüketici korumaları olsaydı yatırım yapacaklarını belirtirken %26,6’sı ise endüstri düzenlemesi iyileştirildiği takdirde kripto para yatırımı yapacaklarını belirtti.

Przelozny, kripto sektörünün hem yatırımcılar hem de kripto para birimi işletmeleri için daha fazla güvenlik sağlamak için hala düzenlemelere ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Düzenlemeler devreye girdiğinde, bu alana yepyeni bir yatırımcı sınıfı göreceğimizi düşünüyorum. Ve sanırım Singapur’da olduğu gibi diğer yargı alanlarında gördüğümüz şey bu.”

Ankettten çıkan ve sürpriz olmayan sonuçlara göre kripto paralara en çok güvenen grup 24 ila 34 yaş grubu oldu. Bu grubun %27,6’sı zengin olmak için kripto para yatırımı yaptıklarını açıkladı.

Ankete katılan ve kripto para birimleri sistemine inanmadığını söyleyenlerin büyük çoğunluğunu 65 yaş üstü kişiler oluşturdu. Przelozny, bu konuda düzenleyici sorunlar çözüldüğü takdirde 65 yaş üstü Avustralyalıların bir sonraki büyük yatırımcı dalgasını oluşturacağını tahmin ettiğini belirtti.

Son olarak IRCI’nın anketine göre Bitcoin en iyi bilinen ve en popüler kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Zira katılımcıların %89,1’i Bitcoin’i duyduğunu, %21,1’i ise Bitcoin’e sahip olduğunu ifade etti.

Bitcoin’den sonra ikinci en popüler kripto varlığı ise %11’lik sahiplik oranı ile Ethereum oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları