Kripto HaberleriHaberlerAnket: Yüksek Enflasyon İnsanları Kripto Paralara Yönlendiriyor!

Anket: Yüksek Enflasyon İnsanları Kripto Paralara Yönlendiriyor!

Takip et

Kripto para birimlerinin küresel benimseme oranın arttığı bu günlerde Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan ünlü kripto para borsası Gemini, yaptığı bir anket sonucunu paylaştı.

Gemini, kripto para endüstrisinin hızla büyüdüğü gerçeğini ortaya çıkarmak için Kasım 2021 ile Şubat 2022 tarihleri arasında Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Asya-Pasifik bölgesindeki 20 ülkede yaklaşık 30.000 katılımcı ile bir anket yaptı.

Anket sonuçları bu ülkelerdeki kripto para sahiplerinin yaklaşık %50’sinin ilk kez 2021 yılında kripto piyasasına girdiğini gösterdi.

Anket ayrıca yüksek enflasyonun olduğu ülkelerde kripto para benimsemesinin daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.

Gemini anketi, Endonezya ve Brezilya gibi yüksek enflasyonun olduğu ülkelerin kripto para benimseme konusunda başı çektiğini söylerken, bu ülkelerdeki ankete katılanların %41’inin kripto para sahibi olduğunu belirtti.

Bu kapsamda Endonezyalıların %64’ü kripto para birimlerini enflasyona karşı korunma aracı olarak gördüklerini söyledi.

Bunun yanında anket enflasyonun yüksek olmadığı, fiat para biriminin daha istikrarlı olduğu ülkelerde kripto para benimsemesinin daha az olduğunu gösterdi.

Bu bağlamda Gemini, bu oranın ABD’de %20, Birleşik Krallık’ta ise %18 olduğunu raporladı.

Ankete katılan Avrupalıların ise sadece %17’si 2021 yılında kripto para aldıklarını belirtirken, kripto para almayanların %7’si ilerleyen zamanlarda kripto para satın almayı düşündüklerini söyledi.

Son olarak ankete katılan ve 2021 yılında kripto para almaya başladıklarını söyleyenlerin %79’u kripto para birimlerinde uzun vadeli yatırım potansiyeli gördükleri için bu piyasaya girdiklerini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları