blank
BitcoinEkonomiHaberler

Ankete Katılanların Yüzde 53’ü Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Vergisini Destekliyor!

Kripto paralara ilişkin vergi düzenlemeleri bütün ülkelerde tartışılmaya devam ediyor.

Kripto paralara artan ilgi devletlerin de gündeminde. Birçok ülke kripto paraları yasaklayamayacağının farkında olduğu için ona yasal bir çerçeve oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. Bu yasal çerçevelerin en önemli ayaklarından birisini de vergiler oluşturuyor.

Türkiye’de de vergisel konulardaki belirsizlik devam ediyor. Türkiye’de yatırımcıların genel olarak bir vergi karşıtlığı söz konusuyken bu durum her ülkede aynı değil.

Daha önce aktardığımız gibi, Güney Kore önümüzdeki yıldan itibaren kripto para gelirlerine %20 sermaye kazancı vergisi uygulayacak. Bu konuda vatandaşların ne düşündüğünü ölçmek için bir anket yapıldı.

Yerel medya kuruluşu Yonhap Haber Ajansı, anket sonuçlarına göre Güney Korelilerin %53’ünden fazlasının kripto para birimlerinin vergilendirilmesinin desteklendiğini bildirdi.

Güney Kore teknoloji meraklısı ve kripto para yatırımcılarının yaygın olduğu bir ülke. Ankete katılan kadınların %60’ı vergi düzenlemesini desteklerken, erkeklerin %47,3’ü destekledi.

Ankete katılan katılımcıların yaş aralıklarına göre bir değerlendirme yapıldığında 30 yaş altı bireylerin vergi düzenlemesine karşı olmasına rağmen daha yaşlı bireylerin bunu desteklediği görüldü.

Güney Kore’de önümüzdeki yıl uygulanmaya başlayacak olan vergi düzenlemesine göre 45.000$’ın üzerindeki kripto para kazançlarından %20 oranında vergi alınacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

24 Yorum

 1. Süeyman Zorlu (Ankete Katılanların Yüzde 100 Ü Bitcoin (BTC) Ve Kripto Para Vergisini DESTEKLEMIYOR ! VERGI GELMESİN RAHAT BIRAKIN.) dedi ki:

  Ankete Katılanların Yüzde 100 Ü Bitcoin (BTC) Ve Kripto Para Vergisini DESTEKLEMIYOR ! VERGI GELMESİN RAHAT BIRAKIN.

 2. Vergi gelmesin biz Türk’ler vergi gelmesine istemiyoruz artık yeter içimiz dışımız vergi oldu neredeyse havaya da vergi getireceksiniz şüphesiz bunu düşünyoruz ne yazık ki. İssizligi çözün iş verin aş verin üç beş kuruşumuza göz dikmeyin. Zararımıza asla ortak olmayacaksınız o zaman kazancımızıda ortak olmayın. Z kusak olarak sıkıldık hele ki bu pandemide bizi bunu çok görmeyin seçim yaklaşıyor

  1. İssizligin cozumi paralari buralara yatirmak degil. Olayi tamamen yanlis anlamissiniz. Devler is yeri acmaz kafanizi calistirin biraz.

   1. devlet ne yapar vatandasa 3 verip 20 mi alır ? Doğru senin kafan çok iyi çalışıyor heryer özellesiyor para yok diye yetmez gibi vatandaşlara vergileri çoğaltıyoralr yıne geldi doğalgaza zam mehmet bey madem çok paran var kafan çok çalısıyor iş ver işssizlere. İşkur devletin değil mi iş yeri açacak devlet iştihdam ettirecek beyefendi yapmayın şunu yemezler. Gelmesin vergi. İşniz gücünüz vergi olmuş. İssizliği çözüm bulun vergi toplamayı vegileri çoğaltmaya değil. İşssizler nasıl istihdam ederiz diyerek üretim yapın üretim yeter artık 3 verip 20 almayın rahat bırakın vergilerden bıktık ya gelmesin vergi.

   2. Acaba 128 milyar doları buralara mı yatırdılar mehmet bey nerde çipli kayıp at’lar ??? Bırakın sunları esnaf olarak zor durumdayız 3-5 kurusumuza mı göz dikti ? Vergi gelirse 3-5 kurusumuza göz dikmiş olamaz mı ? Zararımıza ortak olmuyor ıse karımıza da ortak olmasınlar. Vebalı ağır olur nefesimzi kesmesinler. Sizi koruyacaz ayagıyla paranızı alacaz demesin mi ? Ok. Vergi falan istemiyruz zengin isen git fakirlere doyurun lütfen burada işiniz ne?

 3. Ne vergisi alsak diye düşünüyorlar başka işleri yok.

 4. Ankete Katılanların Yüzde 100 Ü Bitcoin (BTC) Ve Kripto Para Vergisini DESTEKLEMIYOR ! VERGI GELMESİN RAHAT BIRAKIN. dedi ki:

  Ankete Katılanların Yüzde 100 Ü Bitcoin (BTC) Ve Kripto Para Vergisini DESTEKLEMIYOR !
  VERGI GELMESİN RAHAT BIRAKIN.

 5. Ankete Katılanların Yüzde 100 Ü Bitcoin (BTC) Ve Kripto Para Vergisini Desteklemiyor ! dedi ki:

  Ankete Katılanların Yüzde 100 Ü Bitcoin (BTC) Ve Kripto Para Vergisini Desteklemiyor !

 6. Ankete Katılanların Yüzde 99 U Bitcoin (BTC) Ve Kripto Para Vergisini Desteklemiyor !

 7. Birakin ya lütfen vergi gelmesin. Is verin para verin patates sogani kendimiz alalim (Zeliha Yeser) dedi ki:

  Havaya vergi gelsin diye anket yapin iyice sasirtiniz. Vatandas ac esnaf perisan üniversiteli gençler işsiz. İş’te olanların paraları tam odenmiyor evli coluklu aileler ne yapsın faturaları zar zor odeyebiliyorlsr patates sogan dagitma günlere mi döndük? Is verin iş verin paralı is verin vatandaş soganini patatesini kendisi alsin sizler zahmet etmeyin. Evlenemiyoruz para yok sonra en az 3 cocuk deyin mübarek kendi karinlarimizi doyuramiyoruz borclar icerisindeyiz 3 cocuga nasil bakacagiz. Nerede 128 milyar dolar bulundu mu cipli kayip at’lar ?

 8. Nerde boş beleş iş bilmeyen adam var vergiye karşı. Nerede bir ekonomist aklı başında adam var vergi gelsin istiyor. İşte laf anlatamazsın ki bilmeyen adama varsa yoksa bağırsın

  1. Cok zenginsin git evsizlere ev ver dolu adam isen issizlere is ver boş boş konuşma beyefendi kendine gel. Is veren %51 vergi ödüyor esnaflara dön bak kazançları var mı? Çok boş konuşuyorsun az iş bilin şahıs. Vergiye karsiyiz. Bıraksın bunlari belediyelere baksınlar her ile fabrikalar kurulsun birakin nerelere vergi getirebiliriz hesabını birakin. Vatandas yoksul dolar 8 lirayı aştı. Aç bak gör patates sogan dagitma günlerine geri mi döndük birilerin karni doysun diye geçmeyen köprülerin parası kimden çıkıyor? Bizlerden.

   1. Kardeşim vergi alınmayan bir sektör devletin tanımadığı bir sektördür. Bugün dünyanın en büyük ülkeleri beyan usulu ile kripto paralardan vergi almaya başladı. Senin para kazandığın bi alana devlet el atmazsa sonra vahh dolandırıldık diye sokaklara dökülür ve muhattap bulamazsın. Bugün dünyanın her yerinde para kazanılan her işten vergi alınır. Bizim ülke kripto para vergisi konusunda en geç kalan ülke. Millet sanıyor ki kimsede alınmıyor bitek bizde alınacak. Az bi bakın araştırın tüm dünya 3 yıldır burdan nasıl vergi alırız diye ortalığı kasıp kavuruyor. Gönül ister ki hiç vergi alınmasın bakalım işimize mis gibi ama dünyada işler böyle yürümüyor maalesef.

    1. Çokta güzel yürür beyefendi kim diyor yürümez. 3 yılda yürümedi mi vergisiz ? Halen de yürür vergisiz. Devlet iş versin para versin kaldırsın asgari ücret kazananların asgari ücret vergisini. Bu mantık ile havaya da gelsin vergi böyle vergisiz hava alınmaz diyerek. Çok saçma kendine gel. Bal gibi yürür , devletimiz destek versin sanki destek derken sizi koruyacağız ayağıyla paranızı alacağız diyor. Issizlere iş versin asgari ücret ten vergi kaldirils8n yağ olmuş 100 lira dolar yıl sonu 10 lirayı görür diyorlar bu ne ya GELMESIN VERGIYE KARSIYIZ TEKNOLOJİYI YASAKLAYAMAZLAR. İçimiz daraldı ona vergi buna vergi bir araba al mtv otv falan filan 100 bin liralık arac oluyor 500 bin lira, bu mu normal ?

 9. Bu ankete katılıp vergi alınsın diyenlerin IQ seviyesinide yayınlayabilirmisiniz? Neyin üretimi varki devlet vergisini sorsun? Siz asıl burada üretilen 6li Efes kutu bira bulgarda nasıl 36 lira onu cevaplayın..

 10. Ne anketi ya biz öyle birsey görmedik. Kendiniz yaparak mı yaptınız anketi. Vergi gelmesin. Oyle hiçbir şey yok anketi görmedik ve öyle anket bulunmuyor. Gizlice kendileri hazırlayarak yaptılar.

   1. Nabız deniyorlar arkadasim biliyoruz ama bunların IQ leri dusuk yada hükumet kendi yaptı anketi kendileri oyladi anketi. merak etme salak degiliz beyefendi akilliyiz. Böyle oyunlara gelmeyiz z kusagi bekliyor. Issizligi cozsunler. Kyk borclar ne olacak faizler işleniyor yarin birgun evlere haciz gelince ne olacak ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu