Bitcoin

Apple Kurucu Ortağından Yeni Bitcoin (BTC) Açıklaması: “Mucize!”

Steve Wozniak, Bİtcoin'in altından daha iyi olduğunu vurguladı.

Dünyanın en ünlü teknoloji girişimcilerinden birisi olan Steve Wozniak, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) güvenenlerden de birisi olarak biliniyor. Wozniak, daha önce Bitcoin yatırımı yaptığını ve BTC’ye güvendiğini vurgulamıştı. Şimdi ise bunun matematiksel olarak en harika mucize olduğunu vurguladı.

Wozniak’a Göre Bitcoin, Altından Değerli

Jalisco Talent Land Digital 2021 etkinliğine katılan Wozniak, El Sol de Mexico’nun aktardığı bilgilere göre Bitcoin’i “en harika matematiksel mucize” olarak tanımladı. Ünlü isim buna ek olarak lider kripto para birimi Bitcoin’in altından çok daha güvenli ve değerli olduğunun da altını çizdi.

Wozniak’ın bu düşüncesinin arkasında yatan temel sebep ise Bitcoin’in altından çok daha az sayıda bulunuyor olması ve altının devamlı olarak arz artışı yaşaması.

Wozniak, konu hakkında şunları ifade etti:

Altın bulup duruyoruz. İlerleyen tarihlerde bir gün ise bunu fabrikalarda bile üretmeye başlayabiliriz. Bitcoin ise sınırlı arza sahip ve bu matematiksel bir mucize.”

70 yaşındaki girişimci daha önce Bitcoin yatırımı yapsa da bunları satmış ve nakit paraya geçiş yapmıştı. Buna rağmen ilerleyen tarihlerde BTC yatırımı yapabileceğini ifade eden Wozniak, 2018 yılındaki açıklamasında ise bunun küresel para birimi olmasını istediğini ifade etmişti.

Wozniak, aralık ayında ise kendi kripto para şirketi Efforce’u piyasaya sürdü. Ünlü girişimci, yapay zeka ve kripto para teknolojilerinin birleşmesi ile beraber insanların hayatının değişebileceğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Akıllı adam ,


Başa dön tuşu