Kripto HaberleriBitcoinApple Kurucusu Steve Wozniak'tan Bitcoin Açıklaması: "Saf Altın!"

Apple Kurucusu Steve Wozniak’tan Bitcoin Açıklaması: “Saf Altın!”

Takip et

Steve Jobs ile birlikte 3 trilyon dolarlık bir şirket olan Apple’ı kuran Steve Wozniak, Insider’a Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu.

“Kripto Paraların Geneli Güvenilir Değil”

Steve Wozniak’ın uzun bir süredir bir Metaverse hayranı olduğu biliniyor. Buna rağmen ünlü isim, NFT’ler ve kripto paraların faydaları ile ilgili ikna olmuş değil.

Wozniak bu tür varlıkların çoğunlukla güvenilmez olduğunu ve “dolandırıcılık” niteliği taşıdığına dair sicilleri bulunduğunu söyledi:

“Bu sıralar çok sayıda kripto para piyasaya çıkıyor. Herkesin bir kripto yaratmak için kendi metodu ve buna ek olarak bunun reklamını yapmak için ünlü bir starı var. Bana göre bütün bunlar, projelere çok erken aşamada, daha henüz kuruş değerindeyken yatırım yapmak isteyen insanlardan para toplama amacı taşıyor.”

Wozniak’a göre insanların bu coinleri satın alma nedenleri potansiyel olarak büyük bir beklenmedik kazanç elde etme fikriyle kör olmaları olabilir.

“Bitcoin Matematiksel Olarak Saf Altındır”

Bununla birlikte Wozniak, kripto para piyasasının geri kalanı hakkında da konuştu. Ünlü isim, ekonomik olarak ekonomik bir strateji için kabul edilebilen birkaç büyük kripto para olduğunu ancak sistemsel olarak “saf altın” diye nitelendirilebilecek tek kripto paranın Bitcoin olduğunu söyledi.

İlgili Haber
Apple'ın Kurucu Ortağı "Bitcoin'i Bitirecekler" Dedi! İşte Nedeni

Buna rağmen Wozniak, Ekim ayında yaptığı açıklamasında devletlerin önünde sonunda Bitcoin’i yasaklamak isteyeceklerini söylemişti. Bununla birlikte Wozniak, BTC’nin matematiksel olarak saflık olduğunu düşündüğünü ve hiçbir zaman başka bir BTC yaratılamayacağını açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları