coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAralık Ayına Güzel Bir Başlangıç Yapan Bitcoin Yükselişini Devam Ettirebilecek Mi? Tarihsel...

Aralık Ayına Güzel Bir Başlangıç Yapan Bitcoin Yükselişini Devam Ettirebilecek Mi? Tarihsel Veriler Aralık Ayı ve BTC İçin Ne Söylüyor?

Aralık ayına güzel bir başlangıç yapan Bitcoin Aralık aylarında nasıl bir performans gösterdi? İşte Veriler...

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin, Aralık ayına güzel bir başlangıç yaparak tekrardan 38.000 dolar üzerine çıktı.

Bu noktada BTC, 2023 yılındaki en yüksek seviyesine ulaşarak 38,700 dolara ulaştı.

Bitcoin’in yükselişini değerlendiren analistler BTC’nin önemli bir direnci aştığını belirterek direncin aşılmış olmasının yeni seviyelerin görülmesini sağlayabileceğini ifade etti.

Bu yükselişin arkasında dün açıklanan enflasyon öncü verisi PCE verisinin %3 gelmesi ve Bloomberg analisti James Seyffart’ın spot Bitcoin ETF’lerinin onay tarihine ilişkin tarih belirtmesi olduğu değerlendirildi.

İlgili Haber  Bitcoin Spot ETF'de Ayak Sesleri: Bloomberg Analisti Gizli Detayları ve Muhtemel Onay Tarihini Açıkladı
İlgili Haber  FED’in Takip Ettiği Öncü Enflasyon Verisi Açıklandı! İşte Bitcoin ve Doların Tepkisi!

Peki Aralık ayına güzel bir başlangıç yapan Bitcoin Aralık aylarında nasıl bir performans gösterdi?

Coinglass‘tan alınan verilere baktığımızda 2013 yılından 2022 tarihine kadar geçen yıllarda Bitcoin’in Aralık ayında 4 kez yeşil yani pozitif, 6 kez kırmızı yani negatif kapattığı görüldü.

Ayrıntılı olarak bakıldığında 2013 Aralık ayında %34; 2014 Aralık ayında %15; 2018 Aralık ayında %5; 2019 yılında %5; 2021 Aralık ayında %18 ve 2022 Aralık ayında %3,5 düşüşle kapadı.

Buna karşılık 2015 Aralık ayında%13; 2016 Aralık ayında %30; 2017 Aralık ayında %38 ve son olarak 2020 Aralık ayında %46 artışla kapadı.

Bu verilere göre Aralık ayının çoğunu negatif kapatan Bitcoin’in 2023 Aralık ayını da zararla kapatması beklenti dahilinde olsa da her an her şey değişebileceği ve BTC’nin yaşayacağı bir ralliyle Aralık ayını pozitif kapatabileceği de unutulmamalıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail