Kripto HaberleriBlockchainAraştırma: Kripto Saldırıları Yılın İlk Çeyreğinde Yüzde 70 Geriledi!

Araştırma: Kripto Saldırıları Yılın İlk Çeyreğinde Yüzde 70 Geriledi!

TRM Labs, yayınladığı son araştırma raporunda siber suçluların kripto platformlarından çaldığı token miktarını kıyasladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blokzincir piyasası üzerine araştırmalar yürüten TRM Labs, halka açık yeni raporunda merkeziyetsiz finans (DeFi) saldırılarına dair güncel istatistikleri paylaştı.

TRM Labs’ın hazırladığı rapora göre siber suçlular 2023’ün ilk çeyreğinde 40 farklı saldırı gerçekleştirdi. Hackerlar eylemlerinin sonucunda DeFi girişimlerinin 400 milyon dolar kaybetmesine neden oldu.

Araştırmacılar, 2022 yılının ilk çeyreğini günümüzle kıyasladıklarında maddi kaybın %70 daha az olduğunu tespit etti. Geçmiş istatistiklere göre hackerlar 2022 1. çeyrek döneminde 1.3 milyar $ değerindeki kripto varlığı kendi zimmetine geçirdi. Saldırı başına kaybedilen dijital varlık miktarı da paralel olarak 30 milyon dolardan 10,5 milyon dolara geriledi.

Çalınan Fonlar Artık Geri Alınıyor

Blockchain uzmanları, kripto platformlarının uğradığı saldırı boyutunun yanında geri kazanılan varlıklar üzerine de bir inceleme yaptı. Siber saldırganlar eski dönemlerde çaldıkları tokenleri iade etmek konusunda isteksiz davranırken günümüde bu durum tersine döndü.

TRM Labs araştırmacıları, saldırıya uğrayan girişimlerin “beyaz şapkalı hacker” çözümü sayesinde bu yıl çalınan fonların %50’sinin iade edildiğini tespit etti. Fonlarını kaybeden bazı kripto projeleri, hackerların ele geçirdiği tokenlerin bir kısmını geri verdiği takdirde kalan miktarı sorgulamayacaklarını vadetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay