Kripto HaberleriAnalizAraştırma Şirketi Bitcoin ve Kripto Piyasasını Değerlendirdi

Araştırma Şirketi Bitcoin ve Kripto Piyasasını Değerlendirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika merkezli piyasa araştırma şirketi Bernstein kripto para piyasasının gidişatına dair yeni bir rapor yayınladı.

Bernstein analistleri hazırladıkları raporda kriptonun geleneksel piyasalar ile olan bağının son haftalarda zayıfladığına dikkat çekti.

“Kripto piyasası geçtiğimiz haftayı satıcılı geçirdi. ABD’den gelen olumsuz kişisel tüketim verisine rağmen Bitcoin haftayı %3 düşüşle 23.800$ seviyesinde kapattı.”

BTC ve Nasdaq Ters Hareket Ediyor

Kripto paraların atası Bitcoin ile teknoloji ağırlıklı hisse senedi endeksi Nasdaq’ın geçtiğimiz yıl korele hareket ettiğine şahit olduk. Ancak Şubat ayının ikinci yarısından itibaren iki yatırım ürünü zıt yönlerde seyrediyor.

Son 2 hafta içinde Bitcoin %7,40 değer kazanırken Nasdaq endeksi %3,35 geriledi. Araştırma verilerine göre Şubat ayının başında Nasdaq-BTC korelasyon katsayısı 0,94 iken bu rakam günümüzde 0,58 civarında seyrediyor.

“Piyasa Dengede”

Bernstein analistleri kripto piyasasının güncel ve gelecek beklentilerini ele aldı. Uzmanlar şu anda kriptonun yatay seyrettiğini ve dış etkenlerden daha az etkilendiğini vurguladı.

Analistlere göre bu durumun hem olumlu hem de olumsuz etkileri bulunuyor. Bitcoin’in makroekonomik göstergelerden daha az etkilenmesi bir boğa sezonu senaryosunu güçlendiriyor.

Ancak kriptonun geleneksel finanstan kopuk hareketler sergilemesi ise kurumsal ilginin azaldığına işaret olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları