binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAraştırma Şirketi, Önümüzdeki Dönemde Kripto Paralarda Boğa Etkisi Yapabilecek Olayı Açıkladı!

Araştırma Şirketi, Önümüzdeki Dönemde Kripto Paralarda Boğa Etkisi Yapabilecek Olayı Açıkladı!

Kripto para araştırma şirketi, önümüzde dönemde Bitcoin ve genel piyasada boğa etkisi oluşturabilecek bir olayı açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın tarihli bir raporunda, dijital varlık aracılık firması K33, iflas halindeki kripto para borsası FTX’ten yapılan geri ödemelerin kripto piyasası üzerinde yükseliş etkileri olabileceğini öne sürdü.

Raporda, “Mt. Gox ve Gemini alacaklılarının geri ödemeleri piyasada düşüş etkisi yaşatırken, FTX’in nakit geri ödemesi yükseliş etkisi yaşatabilir” deniyor.

Alacaklılara aynı türden varlık olarak geri ödeme yapacak olan Mt Gox ve Gemini’nin aksine, FTX alacaklılara nakit ödeme yapmak için varlıklarını sattı. K33 bunun piyasada bir dengeye yol açabileceğine inanıyor. K33, “Net olarak, nakit alıcılardan gelen alım baskısı, aynı varlık türünden geri ödemelerden gelen satış baskısını nötralize edebilir” dedi.

Bununla birlikte K33, geri ödemelerin zamanlamasının kripto piyasasını hala etkileyebileceğini de belirtti. Gemini’ın 1.7 milyar dolar değerindeki geri ödemesinin Haziran ayı başında yapılması beklenirken, Mt. Gox’un 8.9 milyar dolar değerindeki geri ödemesinin Ekim 2024 tarihine kadar yapılması bekleniyor.

İlgili Haber  Önemli Gelişme: Dev Şirket 5.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Spot ETF Alımı Yaptığını SEC'e Bildirdi!

Raporda ayrıca, “Mahkeme FTX’in yeniden yapılanma planını onaylarsa, FTX alacaklılara iki ay içinde geri ödeme yapmayı planlıyor. Planın ne zaman onaylanacağı ya da onaylanıp onaylanmayacağı belirsizliğini korurken, alıcılar geri ödemelerin 2024 yılının 4. çeyreğinin sonlarında yapılmasına hazırlanıyor.”

K33, bu geri ödemelerin farklı zamanlamasının piyasada yavaş bir yaza ve yıl sonunda güçlü bir sona işaret edebileceğini belirterek sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail