binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinARB Hamlesine Rağmen Optimism Büyümeye Devam Ediyor! On Chain Verileri

ARB Hamlesine Rağmen Optimism Büyümeye Devam Ediyor! On Chain Verileri

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En popüler Ethereum katman-2 çözümleri olan Arbitrum ve Optimism arasındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Arbitrum’un geçtiğimiz günlerde yerel token ARB’yi lanse etmesine rağmen Optimism büyümeye devam etti.

Optimism platformuna dair verileri paylaşan Twitter hesabı, cüzdan adres sayısının parabolik bir biçimde artış gösterdiğini yansıtan bir paylaşım yaptı.

Geçtiğimiz aylarda teşvik amacıyla yapılan NFT dağıtımının sona ermesine rağmen cüzdan sayısındaki yükseliş, rekabetin tam gaz devam ettiğini ortaya koyuyor. Transfer ücretlerinin diğer rakiplere kıyasla daha düşük seyretmesi, ekosisteme olan ilginin en önemli sebebi olabilir.

Cüzdan Sayısı Artıyor, Ancak…

Artan cüzdan sayısına kıyasla on-chain verilere Optimism ağındaki gas kullanımı düşüş gösterdi. Bu veri, zincir üstü analistler tarafından ağ etkinliğinin gerilediği yönünde yorumlanıyor.

Optimism ağında kullanılan toplam gas ücreti verisi.

On-chain veri sağlayıcısı Token Terminal, etkinlikteki gerilemeyi doğrulayan bir başka grafiği paylaştı.

Optimism ağındaki günlük transfer geliri verisi.

Token Terminal’e göre genel ücretteki düşüş, gelirlerin de azalmasına yol açtı. OP ağındaki günlük gelir son 24 saat içerisinde yaklaşık %30 azalış kaydetti.

Cüzdan sayısındaki yükselişe rağmen kullanım ivmesindeki gerilemenin nereye kadar süreceği merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail