Kripto HaberleriAltcoinArbitrum'da Yaşananlar Yatırımcıları Nasıl Etkiledi? ARB Analizi

Arbitrum’da Yaşananlar Yatırımcıları Nasıl Etkiledi? ARB Analizi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanların gözde Ethereum katman-2 çözüm girişimi Arbitrum’da yaşanan olumsuz gelişmeler yatırımcıları endişelendirdi. Geçtiğimiz hafta sonu, ARB token sahipleri ile Arbitrum vakfı arasında çıkan anlaşmazlık projenin imajını olumsuz etkiledi.

Olayın ardından on-chain verileri derleyen kripto araştırmacısı Arkham Intelligence, 750 milyon tokenin açtığı ihtilaf sorununda sadece 50,5 milyon doların transfer edildiğini ortaya çıkardı.

“Söz konusu ARB tokenlar için sadece 50,5 milyon dolar taşındı. Tokenlerin 40 milyonu Wintermute’a ödünç verilirken 10 milyon adet ARB ise borsalara yollandı.”

Arbitrum Vakfı, 3 Nisan Pazar günü yaptığı açıklamada ARB yatırımcılarının muhalefetini kabullendi. Yetkililer, anlaşmazlığı çözmek için fon tahsisinde birden fazla teklif sunacaklarını belirtti.

Balinalar Satış Yaptı Mı?

Zincir üstü verileri yayınlamasının ardından kripto basınına konuşan Arkham Intelligence yöneticisi Zachrey Lerangis, balinaların oluşan korku ortamına rağmen ihtiyatlı davrandıklarını iddia etti.

Ancak LookOnChain’den gelen veriler bu söylemin tamamen gerçek olmadığını ortaya koyuyor.

Tablo, en büyük ARB yatırımcılarından ikisi yakın tarihte satış yaptığını gösteriyor. Bir günlük değişime göre iki balina toplam 3.2 milyon dolar değerinde ARB tokeni elinden çıkardı.

ARB Fiyatı

Arbitrum’un yerel kripto para birimi ARB, hafta sonu yaşananların ardından değer kaybetse de yerel dip noktası 1.11$’dan dönüş yaptı.

$ARB an itibariyle 1.25$ seviyesinde alıcı buluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları