XRP

Arca Kurucu Ortağından Tepki Çeken XRP Açıklaması!

Arca kurucu ortağı, XRP'nin tarihin tozlu sayfalarında unutulacağını düşünüyor.

2020 yılının büyük bir kısmında toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, bunu gelen dava haberi ile kaybetti.

Ripple’a açılan menkul kıymet davası sonrasında XRP fiyatının 0,50 dolar seviyelerinden 0,17 dolara kadar düştüğü gözlemlendi. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,27 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve en büyük beşinci kripto para birimi konumunda.

“XRP, Tarihin Tozlu Sayfalarına Gömülecek “

Kurumsal varlık yönetim şirketi Arca’nın kurucu ortaklarından Phil Liu ise bunun uzun sürmeyeceğini düşünüyor. Liu, XRP’nin “tarihin kalıntıları arasında yerini alacağını” ve zamanla unutulacağını düşünmekte. Wall Street Journal ile yaptığı röportajda XRP’nin 2021 yılı sonuna kadar unutulacağını ve gözden düşeceğini belirten Arca kurucu ortağı, oldukça iddialı.

Peki XRP’nin gerçekten de kripto para sektörüden tamamen silinmesi mümkün mü? Daha önce BitConnect ve OneCoin gibi kripto para projeleri inanılmaz hızlı yükseliş yaşamış ve sektörden hiç gitmeyecek izlenimi yaratmıştı. Ancak şu an ikisinin de hiçbir ticari hacme ve yatırım ilgisine sahip olmadığı söylenebilir. Tabii ki OneCoin ve BitConnect projelerinin ponzi şemasından ibaret olmaları bunda etkili oldu.

XRP için böyle bir dolandırıcılık durumu söz konusu olmasa da davanın olumsuz sonuçlanması benzer sonuçlar yaratabilir. Liu, Ripple’ın davayı kaybedeceğini ve XRP satışları nedeniyle yüklü tazminat ödeyeceğini düşünüyor.

Bu da XRP’nin bireysel yatırımcılar tarafından alınıp satılmasını tamamen bitirebilir. XRP’nin menkul kıymet ilan edileceğini düşünen Liu, haklı çıkarsa XRP gerçekten de sert bir darbe alabilir. Davanın ilk duruşması ise 22 Şubat tarihinde görülecek.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Davası İşte Bu Tarihte Görülecek
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu