Kripto Para

Arjantin Kripto Para Cüzdanları İle İlgili Yeni Bir Düzenleme Hazırlıyor!

Latin Amerika ülkesi Arjantin'in merkez bankası, kripto para cüzdanlarıyla ilgili yeni bir düzenleme hazırlığında olabilir.

Küresel çapta kripto para piyasasına uygulanmaya başlayan sıkı düzenlemeler sürerken bir ülke daha dijital varlıkların regülasyonu alanında adım atmaya hazırlanıyor.

Yerel kaynaklara göre Arjantin Merkez Bankası, ülkedeki kripto para cüzdanlarının da içinde bulunduğu dijital cüzdanlar için yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Arjantinli Yetkililer Yeni Kripto Para Cüzdanı Düzenlemesinin Dolandırıcılıkları Önlemeyi Amaçladığını Söylüyor

Son zamanlarda dijital cüzdanlarda küresel çapta bir popülerlik artışı yaşadı ve böylelikle Arjantin Merkez Bankası da gözünü bu cüzdanlara çevirdi. Merkez bankasının yönetim kurulu, “piyasadaki dolandırıcılığı önlemek” amacıyla yeni düzenlemeleri inceleyeceğini bildirdi.

Arjantin Merkez Bankasının özellikle dijital cüzdanların kullanımına odaklandığı düşünülüyor. Yerel medya kaynaklarından sızdırılan haberlere göre, yeni yasal düzenleme kripto para cüzdanları kullanılarak organize edilen dolandırıcılık girişimlerini önlemeye çalışacak.

Kaynaklara göre ülkenin merkez bankası, kripto para cüzdanlarındaki fonların nasıl çalıştığını daha iyi anlamak ve bu cüzdanların KYC önlemlerini geliştirmek için oluşturulacak yeni düzenlemeleri yönetmek üzere bir ekip oluşturdu.

Merkez bankası, söz konusu yeni yasaların uygulanması ile ilgili şunları söyledi:

“Burada herhangi bir yasak uygulaması yok. Sadece dijital cüzdanların, müşterilerini tanıma konusunda bankaların sahip olduğu yükümlülüklere sahip olmasını sağlayacağız.”

Arjantin Merkez Bankası, yapılacak olan düzenlemelerin, bazı şirketlerin konuyla ilgili olarak üzerine düşeni yapmaması nedeniyle gündeme geldiğini belirtti.

Yeni düzenlemeleri ile birlikte merkez bankası, ülkenin dijital cüzdanlarından biri olan Mercado Pago gibi platformlardaki kullanıcılarının para hareketleri üzerinde kontrol sağlayabilecek. Mercado Pago cüzdanının ülkede 30 milyon civarında kullanıcısı olduğu biliniyor.

Bununla birlikte geçmiş dönemde ülke yetkilileri dijital cüzdanlardaki varlıklara el koymanın önünü açmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu