BorsaHaberler

Artan Baskılara Dayanamayan Binance Strateji Değiştirdi

Borsa reaktif uyumluluktan proaktif uyumluluğa geçiş kararı aldı.

Dünya genelinde Binance’e yönelik tepkilerin artması sonucu Binance cephesinden yeni bir açıklama geldi. Borsa, mevzuat uyumluluğu konusunda daha proaktif bir yaklaşım benimseyeceğini açıkladı. Bu sabah Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından atılan bir tweette borsanın strateji değişimine gideceği açıklandı.

Söz konusu tweetinde Binance’in reaktif uyumluluktan proaktif uyumluluğa geçiş yapacağını belirten ünlü CEO, artan baskılara daha fazla dayanamamış olacak ki böylesi bir kararın altına imza attı. Borsa bu adımla düzenleyici eksikliklerinden kaynaklanan baskıların önüne geçmeyi hedefliyor.

Yani artık borsa bir takım yaptırımlara maruz kalmadan önce gerekli önlemleri alacak ve yaptırım riskini minimize etmiş olacak.

Geçtiğimiz ay Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun uyarısı üzerine platformdaki tokenize hisse senedi ticaretini kaldırma kararı alan Binance, sonraki günlerde yasa dışı faaliyetleri engelleme noktasında daha güçlü olabilmek adına -temel doğrulama ile saf dışı bırakılan kullanıcılar- Bitcoin kullanıcılarının sayısını aşağı çekti. Borsa ayrıca Avrupa genelindeki vadeli işlem ve türev ticaretini de durdurma kararı aldı.

Söz konusu girişimlerin hepsi de Zhao’nun borsanın ileriye dönük uyumluluk planlarını ortaya koyduğu bir açık mektup yayınlamasından sonra geldi. Zhao, bu mektupta daha fazla düzenlemenin kripto endüstrisindeki olgunlaşma anlamına geldiğini ve fakat kendilerinin her şeyi her daim doğru şekilde yaptıklarını belirtti. Bugüne kadar birçok devletin hukuki yaptırımıyla karşı karşıya gelen borsa aldığı bu son kararla bir süreliğine de olsa rahat bir nefes alacağa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Simge Erdem

Degisen bisey olmaz vadeli islemleri kaldirmamis bunu bilen biliyor, yerli platformlardan uzak durmak en iyisi sadece binance ama yatırım tavsiyesi değildir


Başa dön tuşu