BitcoinKripto Para

Austin Belediye Başkanı, Bitcoin’i Ödeme Planlarına Dahil Etmek İçin Harekete Geçti

Adler, Blockchain ve kripto para birimlerini kentsel altyapı ve iş süreçlerine eklemek için iki yeni girişim önerdi.

Kriptonun popülaritesi arttıkça Teksas’ın dördüncü büyük şehri olan Austin‘in belediye başkanı Steve Adler da kripto alanına yöneldi.

Web3‘ü şehrin ekosistemine sokma girişimlerini planları dahiline alan Adler, Blockchain ve kripto para birimlerini kentsel altyapı ve iş süreçlerine getirmek için iki yeni girişim önerdi. Belediye meclisinin önerileri 24 Mart’ta değerlendireceği açıklandı.

İlk girişim Austin’de Blockchain’i tanıtmayı ve teknolojiyi şehrin ekosistemine kazandırmayı amaçlıyor.

Başkan bu amaçla web3 ve Blockchain’i, akıllı sözleşmelerden tedarik zinciri yönetimine ve sigortadan sanata, bağış toplamadan kimlik doğrulamasına kadar 20 farklı alanda nasıl kullanabileceğini araştırmaya yönlendirdi.

İkinci girişim ise Austin’in bir kripto para birimini nasıl benimseyebileceğini ölçebilmek adına şehir yöneticisini bir “çalışma” yapmaya yönlendirmeyi içeriyor. Adler büyük olasılıkla bu çabalarla vatandaşlara faturalarını kripto para birimleriyle ödemelerini teklif etmek istiyor olabilir.

Öte yandan bu girişimin bir parçası olarak şehir yöneticisi Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin belediye vergileri ve para cezalarının ödemesi olarak kabul edilmesini yasallaştırmanın yollarını bulmak zorunda.

Kendi şehir paralarını çıkarmanın yollarını arıyorlar

Son olarak Philadelphia yetkilileri kendi şehir paralarını geliştirmek için CityCoins ile ortaklık yapmayı düşündüklerini açıkladı.

Geçen yıl ise Miami şehri BTC’de şehir sakinlerine “temettü” ödemek için bir program başlatmayı planladıklarını duyurmuştu. New York City de bir süre önce kendi şehir tokenının (NYCCoin) duyurusunu yapmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu