AltcoinAnaliz

Yeni Zirve İçin Hazırlanan Avalanche’ı (AVAX) Neler Bekliyor! Hedef Kaç Dolar?

Teknik görünümü bir hayli olumlu olan AVAX'ın hedefi kaç dolar?

Son zamanların en çok konuşulan altcoinleri arasında şüphesiz Avalanche (AVAX) var. Öyle ki Bitcoin’in düşüşü ile beraber neredeyse yüzde 80’lik bir geri çekilme yaşayan AVAX, daha sonra piyasanın hareketlenmesiyle kısa sürede yüzde 500’ün üzerinde değer kazandı. Özellikle Ağustos ayının ortalarında başlayan yükseliş dalgası tüm yatırımcıların dikkatini AVAX’a çekti. Son dönemde olumlu haber akışı da olan Avalanche’ın teknik görünümü de bir hayli olumlu.

Grafikte Dikkat Çeken Formasyon!

Günlük grafiğe bakıldığı zaman AVAX’ta çanak formasyonu dikkatlerden kaçmıyor. Eğer grafik, çanak formasyonunu başarılı bir şekilde tamamlarsa AVAX için hedef fiyat şu an için 70 dolar olarak görülüyor.

Zira çanak formasyonunun çalışması durumunda, oluşan çanağın yüksekliği kadar bir yükseliş beklenir.

Avalanche (AVAX) Günlük Grafik

Bu bağlamda 36 dolarlık seviyenin önemi ortaya çıkıyor. Yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, bu seviyeye kadar kademeli bir şekilde toplayıp altına kapanış olması durumunda da büyük zararlardan korunmak için stop olma yolunu tercih edebilir.

Retest (fiyatın, bir direnci kırdıktan sonra aynı noktayı destek olarak test etmesi – grafikteki kırmızı yuvarlak-) olarak tabir edilen ve devamında genellikle yükselişle sonuçlanan hamleyi de geçtiğimiz 3 gün içerisinde gerçekleştiren AVAX için teknik görüntü şu an için gayet olumlu görünüyor. Fiyatın karşılaşması muhtemel olan direnç seviyeleri 66, 60 ve 70 dolar olurken düşüş durumunda dikkat edilmesi gereken destek seviyelerinin ise 43 ve 39 ve 36 dolar olduğu belirleniyor.

Son zamanlarda yükselmiş olan coinlerin piyasadaki düşüş anlarında oldukça fazla değer kaybettiği biliniyor. Bu sebeple her ne kadar teknik açıdan olumlu dursa da yatırımcıların parçalı alım yapması, stop kullanması ve en önemlisi de Bitcoin hareketlerine göre pozisyon alması öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu