AvalancheHaberler

Avalanche (AVAX) Yeni Özelliği Duyurdu, Fiyatında Sıçrama Yaşadı!

Avalanche (AVAX) Bitcoin bağlantılı özelliğini duyurmasının ardından fiyatında kayda değer bir sıçrama yaşadı.

Paylaşılan blog yazısına göre akıllı sözleşmeler platformu Avalanche’ın (AVAX), zincirler arası köprüsüne yerel Bitcoin (BTC) desteği ekledi.

Bu gelişmenin ardından AVAX tokeni, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların performansını geride bırakarak %10’a yakın değer kazandı.

AVAX fiyatındaki değişimi gösteren fiyat zaman grafiği.

Bu özellik, kullanıcıların yeni başlatılan ‘Core’ cüzdanını kullanarak yerel Bitcoin ile köprü kurmasına ve Avalanche’ın DeFi ekosistemine erişim sağlamasına olanak tanıyor.

AVAX tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Platypus üzerindeki BTC havuzunda 11,7 milyon dolar toplam kilitli değer (TVL) bulunuyor ve %23.72 ile %62.84 arasında getiri sunuyor.

Avalanche köprüsü, Ethereum ve AVAX ağları arasında ERC20 token transferlerini desteklemek üzere geçtiğimiz Ağustos ayında faaliyete geçmişti.

İlgili Haber
Avalanche (AVAX), Batan Şirket ile Arasındaki İddialara Dair Açıklama Yaptı!

Avalanche’ın  DeFi Sektründeki Toplam Kilitli Değer (TVL) Aralık Ayından Bu Yana 11 Milyar Dolar Azaldı

DefiLlama’ya göre, şu anda Avalanche ekosisteminde 2.68 milyar dolar toplam kilitli değer (TVL) bulunuyor.

DeFi sektörünün gerilemesiyle birlikte lending protokollerinin sorunlar yaşaması da üstüne eklenince AVAX ekosisteminde Aralık ayına göre 11 milyar dolarlık bir TVL düşüşü yaşanmıştı.

DeFi sektöründeki toplam TVL değerini gösteren grafik.

Tüm DeFi sektörü düşünüldüğünde ise toplam kilitli değer miktarı 74.2 milyar dolar seviyesine çekildi. DeFi dünyasının toplam kilitli değer miktarı geçtiğimiz yılın Aralık ayında 250 milyar doları aşmıştı. Sektördeki gerilemenin önemli bir kısmı kripto para sektöründeki büyük düşüş ile paralel olarak gerçekleşti.

DeFi piyasasındaki TVL değeri son 24 saatte %1 gerileme yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu