AvalancheHaberler

Avalanche (AVAX), Batan Şirket ile Arasındaki İddialara Dair Açıklama Yaptı!

Ethereum rakiplerinden Avalanche (AVAX) batan Three Arrows Capital ile ilgili yeni bir açıklamayı yayınladı.

Ethereum rakiplerinden Avalanche (AVAX), bugün yaptığı açıklamasında potansiyel bir iflasla karşı karşıya olan sorunlu hedge fonu Three Arrows Capital ile arasında çok az oranda maruziyeti bulunduğunu bildirdi.

Blockchain şirketi, attığı Tweet’inde Three Arrows’un Avalanche’ın hazine fonları üzerinde hiçbir zaman kontrol sahibi olmadığını söyledi.

Avalanche’ın açıklamaları, Three Arrows’un kredi verenler tarafından yapılan birkaç marj çağrısını karşılayamaması nedeniyle pozisyonlarının potansiyel tasfiyesiyle karşı karşıya kalmasıyla geldi.

Three Arrows Capital, 2021 yılında Avalanche’ın önemli yatırımcılarından biriydi ve muhtemelen elinde AVAX tokeni bulunduruyordu.

İlgili Haber
Bu Haberler Avalanche'a (AVAX) Rekor Tazelettirdi!

Three Arrows Capital, Avalanche İçin Bir Finansman Turuna Öncülük Etmişti

Three Arrows Capital, Polychain ile birlikte geçen yıl Avalanche’a yapılan 230 milyon dolarlık bir yatırıma öncülük etti. Bununla birlikte Avalanche, Three Arrows şirketine özel bir satış ile AVAX tokeni sundu.

Avalanche ekosisteminin yerel tokeni AVAX, Three Arrows’un pozisyonlarını kapatmak için hisselerini boşaltabileceği korkusuyla bu hafta değer kaybetti.

Token son yedi günde yaklaşık %32 düşüşle 16.41 dolar civarına geriledi. Genel kripto para piyasasındaki düşüş de tokenin zayıflamasına katkıda bulundu.

Bununla birlikte Three Arrows Capital şirketi, piyasa krizinin derinleşmeye başlamasıyla birlikte Lido Staked Ethereum (stETH) fonlarını tasfiye etmeye devam ediyor.

Şirket hafta başında bir saat içerisinde 15.000 stETH satışı gerçekleştirmiş ve bu tokene olan maruziyetini düşürmüştü.

Son güncellemelere göre, Three Arrows Capital cüzdanındaki tüm stETH tokenlerini tasfiye etti. stETH fiyatı geçtiğimiz 7 gün boyunca %39.76 değer kaybetti ve halen ETH fiyatına göre oldukça düşük bir seviyeden işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu