coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAvalanche Kurucusu Bitcoin, Ethereum ve Avax'taki Düşüşler Hakkında Konuştu!

Avalanche Kurucusu Bitcoin, Ethereum ve Avax’taki Düşüşler Hakkında Konuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para piyasaları sert bir dalgalanma sonrası dinlenmeye geçmişken Avalanche kurucusu Prof. Dr. Emin Gür Sirer’den önemli açıklamalar geldi.

BloombergHT’den Sefer Yüksel’in sorularını yanıtlayan Sirer, ayı piyasasından regülasyonlara kadar pek çok konuda konuştu.

Sirer’e göre piyasadaki düşüşün sertleşmesinde yatırım fonlarının batmasının büyük rolü oldu. Batan projelerin büyük fonları, bu fonlarında da diğer kripto paraları sıkıştırdığı bir dönemden geçtiğimizi ifade eden Sirer, BlockFi’nin kurtarılmasıyla bu “salgın hastalığın” bitmiş olabileceğini söyledi.

Domino Etkisi Oluştu

Parasal sıkılaşma sonrası finansal durumu iyi olmayan şirketlerin zorluklarının arttığını belirten Sirer ekledi:

Bu aktörler problem yaşadıkça portföylerindeki diğer varlıkları satmak zorunda kalıyorlar. Sonrasında zincirleme bir satış başlıyor. Bu satış başladıktan sonra kimin ne kadar etkileneceği ise tamamen farklı bir konu. Örneğin, Three Arrow Capital (3AC), Terra ile çok ilişkili bir fondu. Aynı zamanda Avalanche’ı da çok seven bir fon. Maalesef Terra battıktan sonra 3AC’nin de batması ve batarken de ellerindeki her türlü varlığı satması tüm piyasayı düşürdü. 3AC ciddi bir Bitcoin, Ethreum ve Avax yatırımcısıydı. Bu üç kripto para da düşüşler yaşandı. Bu durum geleneksel finans camiasında da karşılaşılan bir durum.

BlockFi’ın kurtarılmasıyla bana göre bu piyasadaki salgın hastalığın sonu geldi gibi görünüyor.

FED’in Hamleleri Yumuşayacak

FED’in parasal sıkılaşmasının ABD ekonomisini durma noktasına getirdiğini düşünen Sirer, Powell’ın söylemlerinin sert olmaya devam edeceğini ancak atılacak adımların daha yumuşak olacağını düşünüyor.

“Enflasyon büyük ölçüde pandemi kaynaklı. En fazla bir buçuk yıl gibi bir süreç var önümüzde.”

Ayı Olmadan Boğa Olmaz

Ayı piyasasında zayıf halkaların eleneceğini belirten Sirer, bu sürecin yaşanması gerektiğini ifade etti.

Hiçbir varlık sınıfı hiç geri çekilme olmadan sonsuza dek yükselmez, büyüyemez. Büyüyecek olursa zaten sorunlar çıkmaya başlar. Böyle bir varlık sınıfından içi boş aktörler çıkmaya başlıyor. Onların yarattığı problemlerden biraz ilerleyip biraz geriye gidiyoruz. Her alan mehter marşı gibi iki ileri bir geri gider, bu normal. Zincirin zayıf halkaları elenecek. Bunların çoğu da basit teknolojik hatalardan kaynaklanıyor. Bu piyasaların sağlıklı büyüyebilmesi için elzem bir süre. Ayı piyasası yaşamazsak, boğa piyasası yaşayamayız.

Bu süreçte hangi ekiplerin organik hangi ekiplerin sentetik olduğunu, taşıma suyla döndüğünü anlayacağız. Avalanche’ın burada kalıcı olduğu kesin. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın, bu hayatımı adadığım bir konu.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mesut

Avax kuricisu mehter marşı ile alay etmesi hiç te hoş değil.

Mesuta yorum

Ne alaka yahu benzetme yapmış ne yaşıyorsunun sen kafanda

Anonim

Biraz protein al. Çok mu ekmek yiyorsun Mesut?

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail