Ethereum

Avalanche’a (AVAX) 350 Milyon Dolarlık Yeni Fonlama!

Avalanche'in arkasındaki Brooklyn tabanlı geliştirici şirketi Ava Labs, yeni bir fonlama almayı başardı.

Dünyanın en büyük kripto para birimlerinden birisi olmayı başaran Avalanche‘in (AVAX) arkasındaki başarılı geliştirici ekibi Ava Labs, yeni bir fonlama elde etti.

Ava Labs, Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre 350 milyon dolarlık bir fonlama almayı başardı.

Avalanche, 350 Milyon Dolar Topladı

Söz konusu fonlama ile birlikte şirketin toplam değeri de 5,25 milyar doların üzerine çıktı. Ava Labs henüz fonlama ile ilgili açıklama yapmasa da Bloomberg bunu kaynakları ile beraber açıkladı.

Avalanche ekibi geçtiğimiz Eylül ayında ise AVAX’in özel satışı sayesinde 230 milyon dolarlık fonlama elde ettiğini vurgulamıştı.

Bu fonlamanın özellikle projenin ekosistemini geliştirmek için yapıldığı belirtildi. Bu sebeple kullanıcılar şimdi son fonlamanın amacını ve hedefini merak etmekte.

Ava Labs, 2018 yılında Türk-Amerikalı bilgisayar bilimcisi Emin Gün Sirer tarafından kuruldu ve başlangıçta risk sermayesi devi Andreessen Horowitz ile kripto para odaklı yatırım şirketi Polychain Capital’den 2019 yılında 6 milyon dolar topladı.

AVAX tokeninin halka açık satışı da fon toplanması için kullanıldı ve proje bununla 45 milyon dolar elde etti. İlk zamanlarda toplanan fonlara kıyasla şimdiki fonlara bakıldığında ise projenin ne kadar büyüdüğü görülmekte.

Avalanche ağında an itibarıyla 10,69 milyar dolardan fazla token kilitlenmiş durumda. AVAX şu an için Ethereum‘un en büyük rakiplerinden birisi olarak görülmekte ve bu sebeple aslında elde edilen her fonlama ETH aleyhine olarak sınıflandırılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu