bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAvalancheAvalanche'a (AVAX) Tether (USDT) Desteği Geldi!

Avalanche’a (AVAX) Tether (USDT) Desteği Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Temmuz ayından sonra 9.5$ seviyelerinden başlattığı yükseliş ile göz dolduran AVAX, 100$ sınırına yaklaşmışken, bir iyi haberde Tether’den geldi.

Piyasa değeri bakımından rakiplerinin çok önünde olan ve  kripto para piyasalarının direği konumunda bulunan Tether, Avalanche blok zincirinde USDT stablecoinini piyasaya sürdü.

Tether bu projesinin lansmanını ilk olarak Mayıs ayında yapmıştı. Avalanche’daki büyüme sektörün dikkatini çekmişken Tether’den de USDT desteği geldi.

Avalanche tabanlı DeFi projelerine ilgi giderek artıyor. Protokollere kilitlenen toplam değere baktığımızda son üç ayda 300 milyon dolardan 10 milyar dolara ulaştığını görüyoruz.

USDT, DeFi pazarında önemli bir role sahip. Bu nedenle Tether’in bu desteğinin AVAX’ın büyümesine katkı sağlaması bekleniyor.

Konuyla ilgili The Block’a konuşan, AVAX kurucusu Emin Gün Sirer, USDT hamlesini şu sözleri ile değerlendirdi.

“DeFi kullanıcıları için önemli bir yapı taşı”

Haber saatimiz itibariyle  90.3$’dan işlem gören AVAX 20 milyar dolarlık piyasa değeri ile en değerli 13. kripto para birimi olmaya devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları