HaberlerKripto Para

Avalanche’dan (AVAX) Büyük Hamle! 290 Milyon Dolarlık Yeni Paket Açıklandı!

Avax büyümeye ve kendi ekosistemini desteklemeye devam ediyor.

Avalanche (AVAX) vakfı, Avalanche ağı üzerinde gelişen yeni projeleri desteklemek için 290 milyon dolarlık teşvik paketi açıkladı.

Avalanche Multiverse adı verilen teşvik programı kapsamında 4 milyon AVAX, ağdaki alt ağların (subnet) büyümesi için kullanılacak.

Alt ağlar, Avalanche ile bağlantılı benzer araçları ve özellikleri paylaşan blok zincirlerdir. Bu ağlar belirli bir uygulamanın gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilebilir.

Ava Labs başkanı John Wu The Block’a verdiği demeçte alt ağları bir tür blok zincir hizmeti olarak değerlendirdiğini ve bunların Avalanche’ın tüm gücünü ellerinde tuttuğunu belirtti.

AVAX benzer bir teşvik programını geçen yıl Ağustos ayında duyurmuş ve 180 milyon dolarlık teşvik dağıtmıştı.

Avalanche’ın açıklaması şu şekilde;

“Avalanche Vakfı, ölçeklenebilir uygulamaya özel blok zincirlerden oluşan zengin bir ekosistem sağlayan yeni “alt ağ” işlevselliğinin benimsenmesini ve büyümesini hızlandırmaya odaklanan 290 milyon dolarlık (4 milyon AVAX) teşvik programı olan Avalanche Multiverse’i başlattı.

Alt ağlar, herkesin özel uygulamalarla güçlü, güvenilir ve güvenli izinli veya izinsiz ağları kolayca oluşturmasını sağlar. Bu, diğer zincirlerde bulunmayan özellikleri içerir; örneğin, hangi doğrulayıcıların alt ağ etkinliklerini güvence altına aldığını seçme, gaz ücretleri için hangi jetonun kullanılacağı, özel ekonomik modeller ve daha fazlası.

En önemlisi, Alt ağlar, daha geniş Avalanche ekosistemiyle yerel olarak entegre kalır, ağ kaynakları için diğer projelerle rekabet etmez ve sınırsız bir tedarikle sunulur. Bu, Web3 uygulamalarının akıllı sözleşme ağındaki tüm uygulamaları destekleyen tek tip kurallarla daha önce hiç olmadığı kadar kullanıcı deneyiminde farklılaşmasını sağlar.”

Konuya ilişkin açıklama yapan Avalanche Foundation Direktörü Emin Gün Sirer şunları söyledi;

“Alt ağlar, kriptoda bir sonraki büyüme motoru olacak ve yalnızca ağ düzeyinde kontrol ve henüz görmediğimiz bir ölçekte açık deneme ile mümkün olan yeni işlevsellik sağlayacak.

Akıllı sözleşmeler, son beş yılda blok zincirlerdeki inanılmaz yeniliği destekledi ve bu geleneği sürdürmeye yardımcı olmak için alt ağlardan daha iyi bir teknoloji yok.”

Son teşvik programından yararlanan ilk proje NFT oyun projesi olan DeFi Kingdoms oldu. Fonun 15 milyon dolarlık kısmı bu projeye verildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu