binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAvrupa Birliği (AB), Bitcoin ve Kripto Paralar ile İlgili Yasak ve Düzenlemeleri...

Avrupa Birliği (AB), Bitcoin ve Kripto Paralar ile İlgili Yasak ve Düzenlemeleri Kabul Etti

Avrupa Birliği yetkilileri, kara para önleme (AML) yasaları kapsamında Bitcoin ve kripto paralarda düzenlemeye gitti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Birliği (AB), önemli bir düzenleyici düzenlemeyle, kimliği belirsiz kendi kendine saklama kripto para cüzdanlarını kullanarak herhangi bir boyutta kripto para ödemesi yapmayı yasadışı hale getirdi.

Bu hamle, kıta genelinde uygulamaya konulan daha geniş kapsamlı yeni kara para aklama karşıtı yasaların (AML) bir parçası.

Yasak, Patrick Breyer’in bir yazısında açıkladığına göre, 19 Mart’ta AB Parlamentosu’nun öncü komisyonunun çoğunluğu tarafından onaylandı. Deutsch Piraten Partei’nin Avrupa Parlamentosu üyesi olan Dr. Breyer, bu onaya karşı çıkan iki liderden biriydi. Diğer karşı oy ise Alternative Für Deutschland (AfD) partisini temsil eden Parlamento üyesi Gunnar Beck’ten geldi.

İlgili Haber  Güncel Bitcoin Spot ETF Fon Verileri Açıklandı: Olumsuz Görünüm Devam Ediyor

Yeni AML yasası özellikle nakit ödemeler ve herhangi bir anonim kripto ödemesi için belirli eşikleri hedefliyor. Dikkat çekici bir şekilde, 10.000 Euro’nun üzerindeki her türlü nakit ödeme ve 3.000 Euro’yu aşan anonim nakit ödemeler yasa dışı kabul edilecek.

Kripto paralarla yapılan ödemelere ilişkin yasak, özellikle hizmet sağlayıcılar tarafından işletilen ve barındırılan cüzdanlar olarak da bilinen tanımlanamayan cüzdanlar için geçerli olacak. Bu, mobil, masaüstü veya tarayıcı uygulamaları tarafından sağlanan herhangi bir kendi kendine saklama cüzdanlarını içeriyor.

İrlanda merkezli bir hukuk firması olan Dillon Eustace’e göre, yeni onaylanan AML paketi yürürlüğe girdikten üç yıl sonra uygulamaya konulacak. Ancak firma, bu yasaların standart uygulama zaman çizelgesinden önce tamamen işlevsel olmasını bekliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Saçma

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail