binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGüncel Bitcoin Spot ETF Fon Verileri Açıklandı: Olumsuz Görünüm Devam Ediyor

Güncel Bitcoin Spot ETF Fon Verileri Açıklandı: Olumsuz Görünüm Devam Ediyor

Veriler, üst üste beşinci günde Bitcoin Spot ETF'lerden net çıkış yaşandığına işaret ediyor. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

22 Mart’ta ABD Bitcoin ETF’leri karışık bir fon giriş ve çıkış süreci yaşadı. Son Günün işlem hacimleri şöyle gerçekleşti: 1.44 milyar dolar ile IBIT, 660 milyon dolar ile GBTC, 515 milyon dolar ile FBTC, 187 milyon dolar ile ARKB ve 97 milyon dolar ile BITB.

ARKB, 85 Bitcoin’e eşdeğer 5.4 milyon dolarlık bir giriş gördü. EZBC’ye 30 milyon dolarlık pozitif bir giriş oldu. Ancak, GBTC 170 milyon dolarlık bir çıkış yaşadı. BITB ve FBTC sırasıyla 16.3 milyon dolar ve 18 milyon dolarlık girişlere sahne oldu. BTCO ve IBIT de 4,5 milyon dolar ve 19 milyon dolarlık pozitif girişler gördü. BRRR’ye 25.5 milyon dolarlık önemli bir giriş oldu.

Bu girişlere rağmen, günün toplamı net 51 milyon dolar negatif olarak gerçekleşti ve art arda beşinci negatif günü kaydetti.

BitMEX Research’e göre, Ocak ayındaki lansmanlarından bu yana, 10 ABD spot Bitcoin ETF’si 11 milyar dolarlık toplam giriş gördü. Tarihsel olarak, mali danışmanlar, sofistike aile ofisleri, hedge fonları, risk sermayesi fonları ve bankalar, verimliliği artırmak için ara sıra dahili blockchain projeleri başlatmak dışında dijital varlıklar dünyasına girmekte tereddüt ediyorlardı.

İlgili Haber  Üç Dev Altcoin Balinası Bugün 109 Milyon Dolarlık İşlem Yaptı: Ne Düşünüyorlar?

Ancak bu eğilim değişiyor gibi görünüyor. Şubat ayında basında çıkan haberlere göre Bank of America’dan Merrill Lynch ve çok uluslu finansal hizmetler devi Wells Fargo, seçkin varlık yönetimi müşterilerine spot Bitcoin ETF’lerine erişim sunmaya başladı bile.

Analistler ETF’lerden yaşanan bu çıkışların yakında durulmasını bekliyor. Kripto para aracı kurumu FalconX’in araştırma müdürü David Lawant, “Spot BTC ETF girişleri için görünüm canlı kalmaya devam ediyor, çünkü çoğu büyük platform hala müşterilerine erişim açmanın ilk aşamalarında” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail