BitcoinHaberlerKripto Para

Avrupa Birliği Komiseri, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paraların Regülasyonu Hakkında Konuştu!

Avrupa Birliği Komiseri Mairead McGuinness, Bitcoin ve kripto paraların Avrupa'da regüle edilmesi hakkında konuştu.

Avrupa Birliği’nin (AB) finansal hizmetler komiseri Mairead McGuinness, yatırımcıları korumak ve Bitcoin (BTC) madenciliğinin çevresel etkisini sınırlamak için “kripto para konusunda küresel bir anlaşma” çağrısında bulundu.

AB’nin en üst düzey finansal hizmetler yetkilisi McGuinness, “hiçbir ürünün regülasyonsuz kalmamasından” emin olmak istediğini söyledi ve The Hill’de yazdığı yazısında yaptırımlardan kaçma ve finansal istikrarsızlık gibi riskler konusunda uyardı.

“AB ve ABD Bitcoin Kripto Para Regülasyonu İçin Birlikte Çalışmalı”

McGuinness, ABD ve AB’nin birlikte çalışarak kripto varlıkların uluslararası regülasyonu konusunda dünyaya öncülük edebileceğini belirtti:

“ABD ve AB’nin birlikte çalışarak kripto varlıkların regülasyonu için ortak bir uluslararası yaklaşıma liderlik edebileceğine inanıyorum. Birlikte finans dünyasında inovasyona izin verirken tüketicileri koruyup aynı zamanda finansal dengeyi de sürdürebiliriz.”

“Kripto Paralar Dünyaya Büyük Katkılar Sağlayabilir”

McGuinness buna ek olarak kripto ekosistemi ve Blockchain teknolojisinin yararlarını da övdü:

“Kripto para ekosistemi ve bunun altındaki teknoloji dünyaya büyük katkılar sağlayabilir. Blockchain teknolojisi sayesinde merkezi işlemlere ve aracılara ihtiyaç kalmıyor. Üçüncü kişiler aradan çıkarılıyor. Blockchain sayesinde işlemler daha verimli ve şeffaf gerçekleşiyor.

Bu teknoloji sayesinde ödemeler daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli olabilir.”

AB, Kripto Varlıklar Yönetmeliğinde Piyasalar (MiCA) isimli yasa da dahil olmak üzere kripto para birimlerini düzenlemek için yeni yasaları uygulamaya başlamanın eşiğinde bulunuyor. Buna ek olarak Avrupa Birliği kısa bir süre önce Bitcoin ve Ethereum gibi Proof of Work mekanizmasını kullanan kripto paraları yasaklamak üzereyken yasada son anda değişiklik yapılmıştı.

AB üyesi ülkelerin maliye bakanları Şubat ayında yaptığı açıklamalarında kripto paraların regülasyonu konusunda bir boşluk riski olduğuna dair uyarmışlardı.

İlgili Haber
Dünyanın En Kripto Para Dostu Ülkeleri Açıklandı: Birinci Sırada Sürpriz Bir İsim Var!

Bununla birlikte dünyanın en kripto para dostu ülkelerinin AB üyesi Almanya ve Slovenya olmaları da dikkat çekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

YKO CANİM YHA SAĞ OL. DEVLET Bİ İŞİN İÇİNE ELİNİ ATTI MI AMAN AMAN. REGÜLASYON YAPACAKMIŞ BTC YE AHAHAHAHAH


Başa dön tuşu