Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Birliği Kripto Para Reformu Yapabilir Mi?

Avrupa Birliği Kripto Para Reformu Yapabilir Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Birliği tarafından kripto para reformunun yapılıp yapılmayacak olduğu konusu merak uyandırıyor. Kripto para birimleri konusunda ABD tarafından atılan birçok yasal karar olsa da henüz yasal bir düzenleme ile ilgili hiçbir adım bulunmuyor. Kripto para birimlerinin değeri konusunu da yakından ilgilendirmekte olan bu durum ile ilgili olarak yatırımcılar Avrupa Birliği tarafından kripto para reformu yapılmasının mümkün olup olmadığını soruyor.

Reform nedir? = Reform iyileştirmek, düzeltmektir.

Reform’a örnek verebilir misiniz: Hayvan hakları yasası reformunda A bendinin 5. maddesinde ‘hayvan haklarına saldırı ceza almaz’ maddesinin ‘hayvan haklarına saldırı 10 yıla kadar süre ile cezalandırılır’ olarak güncellenmesi güzel bir örnektir. Reformlar çok çeşitli amaçlar için yapılabilir, sadece yasal olarak değil, günlük hayatta da sosyal çevre için yapıldığı görülmüştür.

Bir belediye tarafındanda reformlar uygulanabilir.

Avrupa Birliği tarafından kripto para reformu uygulanması demek kripto paraların bugünlü yasal olup olmadığı hakkında kararsızlık olan durumu ortadan kaldırabilir. Kripto para yatırımcılarının yeni reform beklentisinin Avrupa Birliği tarafından yapılması durumunda yine ABD’nin takibinde olacağı ve ABD’nin kripto para konusunda atacak olduğu adımların AB tarafından önce atılmasına izin verilmeyebileceği konuşuluyor.

Peki ya ABD’nin elinde hazır yasalar varsa?

Avrupa Birliği eğer kripto para reformu yapmak isterse önce yapması gereken kripto para birimleri ile ilgili olarak yasal olup olmadığına karar vermek olmalı. Eğer AB kripto paraların yasal olduğuna karar verir ise iş bundan sonra daha kolay yürüyecektir. Eğer Avrupa Birliği tarafından aksi bir karar verilirse kripto para birimleri bekleyen daha kötü bir gelecek olabilir.

AB’nin bir kripto para reformu uygulaması için bir karara varması gerek. Bu büyük bir sorumluluk olacağı için birlik tam olarak kripto para reformu yapmaya hazır değil. Eğer Avrupa Birliği üyesi ülkeler ortak bir şekilde finans yetkilileri ile kripto para birimlerinin yasal olup olmadığına ve nasıl düzenlenecek olduğuna dair bir karar verebilirler ise reform uygulayabilirler. Olası bir durumda ise tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki kripto para sahibi olan yatırımcılar kripto paralara bir anda bir şey olması durumuda suçu AB’de arayacaktır.

ABD

Kripto paraların bir anda ortadan kaybolması mümkün mü, değil mi, bilinmiyor. Ancak kripto paralar hakkında teori üreten bazı kimseler bunun mümkün olduğunu düşünürken, arkasında hiçbir yönetim gücü olmadan merkeziyetsiz olarak kripto paraların olmasının mümkün olmadığına inanıyor.

Eğer Avrupa Birliği kripto para reformu yapmak ve kendi yasalarını uygulamak isterse bugünden ABD’nin elinde hazır kripto para yasalarının olabilecek olduğu tahmin ediliyor. ABD’nin elindeki bu yasaları hemen yasal hale getirebileceği ve yasal olarak ABD’nin kripto para yasalarını Avrupa Birliği’nden önce yasallaştırması ile dünyanın yine ABD yasalarına göre kripto paraları yönetmesinde rol oynayabilir. ABD ve Avrupa Birliği kendi kripto para yasalarını çıkarsa da kripto para borsaları AB’den çok ABD’nin kripto para yasalarına uymak zorunda kalacak ve aynı zamanda kripto para yatırımcısı kimselerde ABD’nin yasalarına uymak zorunda kalacaklar.

Ekonomik olarak ABD’nin AB ile yarışmasının çok ötesinde olması nedeniyle elindeki güç oldukça çok AB’nin tek bir bütün olmaması ve her ülkenin kendi parasını kontrol edip yönetiyor olması birlik olsa bile birliğin içerisinde bazen sorunlar olmasına sebep olabiliyor. Bazı ülkeler sorun çıkarabiliyor, diğer bir ülke ise kendi yasalarının kabul edilmesini isteyerek AB tarafından alınan yasalara uymayabiliyor. Tüm bunlar ABD’nin kripto para yasalarını her an yayınlayabilecek olarak elinde tutmasının bir gerekçesi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları