Kripto HaberleriBitcoinAvrupa Birliği'nden Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasaklansın Çağrısı Geldi!

Avrupa Birliği’nden Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasaklansın Çağrısı Geldi!

Takip et

2021 yılı hem Bitcoin yatırımcıları hem de madencileri açısından çok iyi bir sene oldu. Ancak Bitcoin para madenciliğinde kullanılan enerji miktarının fazla olması nedeniyle bu konuda çokça eleştiri yapıldı.

Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileri nedeniyle kabul ettiği Bitcoin ile araç satışından vazgeçmesi çok konuşulmuştu.

İlgili Haber
Son Dakika! Tesla, Bitcoin (BTC) İle Araç Satışını Durdurdu! "Bu Kripto Paralara Yöneleceğiz"

Bitcoin madenciliğine yönelik eleştiri yapanlar arasına son olarak Avrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) Başkan Yardımcısı Erik Thedeen da katıldı.

PoW Modeli Yasaklansın!

Erik Thedeen yakın tarihte Financial Times ile yaptığı bir röportajda, AB düzenleyicilerini PoW (iş kanıtı) madenciliğini yasaklamaya çağırırken daha az enerji esasına dayanan Proof of Stake modeline geçilmesi gerektiğine işaret etti.

“Çözüm, fazla enerji harcayan PoW modelini yasaklamaktır. Proof of Stake, önemli ölçüde daha düşük bir enerji profiline sahiptir ve madenciler arasında yaygınlaştırılması gerekir.”

Madencilikte PoW modelinin yasaklanmasını isteyen Thedeen, kripto para birimlerinin tamamen yasaklanmasını gerektiğini düşünmediğini ifade etti.

Ayrıca Bitcoin madenciliğinin ülkesi İsveç için “ulusal bir konu” haline geldiğini belirtirken ESMA yöneticisi, madenciliğin Paris anlaşmasında öngörülen iklim değişikliği hedeflerinin yakalanması için bir risk oluşturduğunu vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Aslında isteseler btc çok rahat tedavülden kaldırabilirler ama yaa bunu beceremiyorlar ya kimin bunu yapacağı konusunda birbirlerine bakıyorlar yada bilerek kaldırmıyorlar farklı bir planları için…

fudcıların düşmanı

Bu FUD haberlerindeki bütün isimler dipleri toplamıyorsa ben de bir bok bilmiyorum

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları