Bitcoin

Avrupa Birliği’nin Bitcoin (BTC) Yasağı Talebi İle İlgili Yeni Belgeler Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

Sıcak bir gelişme olarak Avrupa Birliği'nin Bitcoin (BTC) yasağı talebine ait belgeler yetkililer tarafından yayınlandı.

Alman haber kaynaklarına göre İsveçli mali düzenleyiciler ve Avrupa Komisyonu kapalı kapılar ardında Bitcoin’in temelini oluşturan Proof of Work teknolojisini yüksek enerji tüketimi ve çevreye olan etkileri nedeniyle yasaklamayı görüştü.

Bu gelişme, kısa bir süre önce Avrupa Parlamento’sunun bazıları tarafından bir Bitcoin yasağı olarak nitelendirilen kısıtlama kararlarını onaylamaya yaklaşmasının ardından geldi.

İsveçli Yetkililer İle Avrupa Birliği Temsilcileri Kapalı Kapılar Ardında Bitcoin Yasağını Görüştü

Avrupa Birliği’nin bilgi edinme özgürlüğü yasaları çerçevesinde yayınlanan belgelere göre, İsveçli finansal ve çevresel düzenleyiciler ile Avrupa Parlamentosu’nun dijital politika kolu, Kasım ayında Bitcoin gibi Proof of Work mekanizmasını kullanan kripto paraların alım satımını yasaklamayı görüştü.

Söz konusu toplantıda, ismi açıklanmayan bir katılımcı BTC’nin Ethereum’u takip edip Proof of Stake gibi daha çevre bir alternatife yönelmesi için teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte aynı katılımcı “BTC topluluğunu korumak için herhangi bir gereklilik göremediğini” de ekledi.

Görüşmelerin Devam Ettiği Düşünülüyor

Daha önce yayınlanmamış olan belgelerin bazı bölümleri kişisel gizlilik ya da “karar alma aşamasının devam etmesi” gerekçesiyle değiştirilmiş. Bu da uzmanlara göre konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğine dair yorumlanabilir. İsveçli yetkililer daha önce birçok kez çevresel endişeler nedeniyle bu teknolojiyi yasaklamak istediklerini açıklamışlardı.

Buna ek olarak, yayınlanan ayrı bir belgede ise görüşmelerin Şubat ayında halen devam ettiği ve görüşmelere Alman Çevre Bakanlığı yetkililerinin de dahil olduğu kaydedildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu