HaberlerKripto Para

Avrupa Birliği’nin Bitcoin Regülasyonlarına Halktan Veto!

Avrupalılar ortak bir regülasyon konusunda endişeli.

Dünyada ülkelerin ve vatandaşların kripto paralar ile ilgili düzenlemeler konusundaki tavrı halen net değilken Euronews, kripto para birimi ve finansal düzenleme konusunda Avrupa’da şimdiye kadar gerçekleştirilen en kapsamlı anket ile katılımcıların görüşlerini ölçtü.

Avrupa Komisyonu, şimdilerde kripto para birimleri konusunda regülasyon çalışmaları yaparken EuroNews tarafından yapılan anket sonuçları bölgedeki halkın AB’nin düzenlemesine karşı çıktığını gösterdi.

Ankette 12 AB üye ülkesinden 31.000 katılımcı yer aldı. Katılan ülke vatandaşlarının çoğu düzenlemeler konusunda kendi hükümetlerinin çalışmasını tercih ederken, katılanların yalnızca dörtte biri düzenlemeleri AB’nin yapmasını tercih ettiğini söyledi.

Anket sonuçlarına göre Hollanda %76, Estonya %70, İtalya %68’lik katılımcı oranıyla yerel hükümetlerin düzenleme yapmasını tercih ettiklerini söyledi.

Ayrıca Yunanistan %61, Almanya %34 ,Letonya %31’lik oran ile AB’nin ülke ekonomisine çok fazla müdahale ettiği görüşünde olduğunu belirtti. Wilfried Martens Avrupa Araştırmaları Merkezi’nde araştırma görevlisi olan Dimitar Lilkov, bu ülke vatandaşlarının bu görüşte olmalarına sebep olarak on yıl önceki euro krizinin sonuçlarının Yunanistan ve Almanya gibi ülkelerde hala hissedilmesini gösterdi.

Anket sonuçları, çoğu Avrupalının kripto para birimleri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığını ve bu eksikliğin kripto para yatırımı yapmaktan kaçınmalarının ana nedeni olduğunu gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu