BitcoinHaberlerLibra

Avrupa Merkez Bankası Eski Başkanı Trichet, Bitcoin’e Şiddetle Karşı

Avrupa Merkez Bankası Eski Başkanı Trichet Bitcoin hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Nexo

Avrupa Merkez Bankası’nın eski başkanı Jean-Claude Trichet, Bitcoin’in tamamen spekülatif olduğunu ve herhangi bir para biriminin özelliklerini taşımadığını düşündüğünü ifade etti. South China Morning Post’un (Çin haber gazetesi) 10 Kasım’da yaptığı habere göre Trichet’in Pekin’deki Caixin konferansında açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin Gerçek Bir Para Birimi Değil!”

Trichet, konferansta ayrıca kripto para birimlerinin geleceğinden şüphe ettiklerini, Bitcoin’in gerçek bir para biriminin özelliklerine sahip olmadığının üzerine basarak şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e şiddetle karşıyım ve bence biraz da endişeliyiz. […] Bitcoin, bir para biriminin sahip olması gereken özelliklere sahip ‘gerçek bir para birimi’  değil.”

Bununla birlikte Trichet, birçok bakımdan sadece spekülasyon olduğuna inandığını kripto para satın alımlarından yana değil, ayrıca bir kripto varlığı sözde gerçek bir varlık tarafından desteklense bile Trichet’ye  göre asla güven vermiyor.

Libra hakkında da konuşan Trichet, Libra’nın ABD Doları, Euro veya Sterlin gibi gerçek para birimleri ile desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Uzun vadede ise kripto paraların son bulacağını ve uzun ömürlü olmayıp yok olacağını sözlerine ekledi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı