BitcoinHaberlerLibra

Avrupa Merkez Bankası Eski Başkanı Trichet, Bitcoin’e Şiddetle Karşı

Avrupa Merkez Bankası Eski Başkanı Trichet Bitcoin hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Avrupa Merkez Bankası’nın eski başkanı Jean-Claude Trichet, Bitcoin’in tamamen spekülatif olduğunu ve herhangi bir para biriminin özelliklerini taşımadığını düşündüğünü ifade etti. South China Morning Post’un (Çin haber gazetesi) 10 Kasım’da yaptığı habere göre Trichet’in Pekin’deki Caixin konferansında açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin Gerçek Bir Para Birimi Değil!”

Trichet, konferansta ayrıca kripto para birimlerinin geleceğinden şüphe ettiklerini, Bitcoin’in gerçek bir para biriminin özelliklerine sahip olmadığının üzerine basarak şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e şiddetle karşıyım ve bence biraz da endişeliyiz. […] Bitcoin, bir para biriminin sahip olması gereken özelliklere sahip ‘gerçek bir para birimi’  değil.”

Bununla birlikte Trichet, birçok bakımdan sadece spekülasyon olduğuna inandığını kripto para satın alımlarından yana değil, ayrıca bir kripto varlığı sözde gerçek bir varlık tarafından desteklense bile Trichet’ye  göre asla güven vermiyor.

Libra hakkında da konuşan Trichet, Libra’nın ABD Doları, Euro veya Sterlin gibi gerçek para birimleri ile desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Uzun vadede ise kripto paraların son bulacağını ve uzun ömürlü olmayıp yok olacağını sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu