Kripto HaberleriAltcoinAvrupa Merkez Bankası'ndan Bitcoin (BTC) Raporu!

Avrupa Merkez Bankası’ndan Bitcoin (BTC) Raporu!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri hayatımızdaki yeri daha da sağlamlaşıyor. Hatta günlük hayatta yaptığımız bazı alışverişlerimizde BTC ve başka kripto paraları kullanabiliyoruz.

Bu gelişmeler yaşanırken dünyada kripto paraların ve stablecoinlerin sınır ötesi ödemelerde de kullanılabileceğini konuşuluyor.

Ancak Avrupa Merkez Bankası yakın tarihte yayınladığı bir raporda Bitcoin ve stablecoinlerin sınır ötesi ödemeler için bir seçenek olamayacağını söyledi.

AMB, Bitcoin ve stablecoinleri “sınır ötesi işlemlerin maliyetini ve azaltmak ve daha ucuz olmasını sağlamak için en kötü seçenek” olarak nitelendirdi.

BTC ve stablecoinlerin küresel ödeme sorunlarını çözemeyeceğini savunan AMB, devlet destekli dijital para birimlerinin (CBDC) sınır ötesi işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor.

Raporda Bitcoin’in neden en kötü seçenek olduğu da açıklandı.

“Bitcoin’in Proof of Work (PoW) sistemini kullanması, suçlar için yaygın kullanımı ve aşırı volatil yapısı BTC’yi sınır ötesi ödemeler için en kötü seçenek yapıyor.”

Euro’yu ulusal para birimi olarak kullanan 19 Avrupa ülkesinin sınır ötesi ödemelerde CBDC’leri tercih etmesinin ülkeler için daha iyi sonuçları olacağını düşünen AMB, CBDC’lerin forex borsalarıyla daha fazla uyum göstermesi nedeniyle sınır ötesi ödemeler için daha uygun olarak görüyor.

AMB’nin İcra Kurulu üyesi Fabio Panetta daha önceki açıklamalarında kriptoyu bir ponzi şeması olarak nitelendirmişti.

Bilindiği üzere AMB, bir CBDC projesi üzerinde çalışıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları