BlockchainEkonomiHaberlerKripto Para

Avrupa Yatırım Bankası Blockchain Teknolojisiyle Tahvil İhraç Etmeye Hazırlanıyor!

Blockchain teknolojisinin geleneksel bankacılık sistemdeki uygulama alanını giderek genişliyor.

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların temelini oluşturan blockchain teknolojisinin geleneksel bankacılık sistemdeki uygulama alanını giderek genişliyor.

Avrupa Birliği’ne üye devletlerin sahip oldukları uluslararası bir finans kurumu olan Avrupa Yatırım Bankası’nın (EIB) dijital tahvil ihraç etmek için blockchain teknolojisini kullanacağı bildirildi.

Bloomberg tarafından kaleme alınan rapora göre, EIB blok zincir üzerinde dijital euro cinsinden tahvil ihracı yapmak için Goldman Sachs, Banco Santander ve Societe Generale gibi küresel bankalar ile anlaşma yaptı.

Konuya ilişkin ismini vermek istemeyen yetkili bir isme atıfta bulunan Bloomberg, EIB’ın dijital tahvillerin ihracı için blockchain teknolojisini kullanmayı planladığını ve ilk satış işlemine ilişkin yatırımcı toplantısının 15 Nisan’da başlayarak bir kaç hafta devam edeceğini belirtti.

EIB sözcüsünün konuya ilişkin açıklama taleplerini reddettiği belirtildi.

Dünya’da küresel birçok banka blockchain temelli ödeme ve tahvil ihraç etme çalışmaları yürütüyor olsa da bu alan henüz ana akım olmaktan çok uzak. Raporda, kripto para birimlerinin kalbinde yer alan işlemleri doğrulamak ve kaydetmek için kullanılan bu teknolojinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için engellerle karşılaştığı ve salgının bazı projelerde gecikmelere neden olduğu belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu