Kripto HaberleriHaberlerAvustralya Merkez Bankası Başkanı, Kripto Paralar Hakkında Aykırı Bir Açıklama Yaptı!

Avustralya Merkez Bankası Başkanı, Kripto Paralar Hakkında Aykırı Bir Açıklama Yaptı!

Takip et

Avustralya Merkez Bankası Başkanı Pazar günü yaptığı açıklamada, özel şirketler tarafından çıkarılan tüketici odaklı kripto paraların, bu şirketlerin uygun şekilde düzenlenmesi durumunda merkez bankası tarafından çıkarılan tokenlerden daha iyi olabileceğini söyledi.

Phillip Lowe, Endonezya’daki G20 finans yetkilileri toplantısında çevrimiçi olarak yayınlanan bir panelde konuştu.

Avustralya ve G20 Ülkeleri Temsilcileri, Kripto Varlıklar Hakkında Konuştu

Aynı panelde Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) başkanı, bu tür tokenlerin daha fazla incelenmesinin, Bitcoin ve kripto para ekosisteminin bir parçası olan merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinden kaynaklanan risklerin azaltılmasına da yardımcı olabileceğini söyledi.

Dünyadaki pek çok merkez bankası, doğrudan tüketiciler tarafından kullanılacak perakende tokenlar ya da finansal sistem içindeki bankalar tarafından kullanılacak toptan tokenlar olmak üzere çeşitli merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) geliştiriyor.

Lowe, “Eğer bu tokenler toplum tarafından yaygın olarak kullanılacaksa, devlet tarafından desteklenmeleri ya da tıpkı banka mevduatlarını düzenlediğimiz gibi düzenlenmeleri gerekecektir” dedi.

İlgili Haber
Avustralyalı Dev Banka, Ethereum Üzerinde Çıkardığı Stablecoini İçin Planlarını Açıkladı!

“Özel Kripto Paralar, Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinden Daha İyi Çalışır”

Avustralya Merkez Bankası başkanı Lowe, konuşmalarına şu şekilde devam etti:

“Regülasyon düzenlemelerini doğru yapabilirsek özel çözümün daha iyi olacağını düşünme eğilimindeyim çünkü özel sektör bu tokenlar için yenilik yapma ve özellikler tasarlama konusunda merkez bankasından daha iyi ve ayrıca dijital bir token sistemi kurmanın merkez bankası için çok önemli maliyetleri olması muhtemel.”

Lowe ve panelist meslektaşları, bu tür tokenler için yeterince güçlü bir düzenleyici sistem oluşturmak için daha fazla şey yapılması gerektiği konusunda görüş birliğine vardılar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları