HaberlerKripto Para

Avustralyalı Dev Banka, Ethereum Üzerinde Çıkardığı Stablecoini İçin Planlarını Açıkladı!

Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), Ethereum tabanlı stablecoini için yeni planlarını paylaştı.

Yerel medya haberlerine göre, Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), kurumsal odaklı stablecoini için bir dizi yeni uygulama örneği sundu.

Yönetimi altında 706.6 milyar dolar bulunan banka, stablecoininin yardımıyla karbon kredisi ticaretini ve tüketim vergisi toplamayı mümkün kılmayı amaçlıyor.

Bankanın Stablecoini ile NFT Satın Alınabilecek ve Metaverse Üzerinde Harcama Yapılabilecek

ANZ ayrıca, bireysel müşterilerin stablecoin yardımıyla NFT satın almasına izin vermeyi amaçlıyor ve bu da uzmanlara göre potansiyel olarak söz konusu tokenin benimsenmesini artırabilir. Bunun da ötesinde, A$DC isimli coin muhtemelen Metaverse’de harcanabilecek.

Yönetim altındaki varlıklara göre ülkenin en büyük ikinci bankası, Avustralya doları ile desteklenen kendi stablecoin’ini çıkarmak için kripto para depolama platformu Fireblocks ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Banka böylelikle, bu tür bir hamle yapan dünyanın ilk büyük bankacılık kurumu oldu.

Söz konusu coin Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışacak şekilde piyasaya sürüldü ancak bankanın açıklamasına göre çok zincirli fonksiyona da açık olacak.

İlgili Haber
Avustralya'nın Spot Bitcoin (BTC) ETF'si Belirsiz Bir Süreliğine Ertelendi: İşte Nedeni!

Proje başlangıçta Avustralya’nın en başarılı aile ofislerinden biri olan Victor Smorgon Group için geliştirildi.

Mart ayı sonlarında ANZ, stablecoini aracılığıyla ilk ödemesini kripto para odaklı varlık yönetimi firması Zerocap’ın desteğiyle Victor Smorgon Group’a teslim etti.

Stabilcoin başlangıçta yerel düzenleyicilerin tepkisini çekmiş olsa da ANZ yöneticisi Nigel Dobson, bankanın Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) ve düzenleyici kurumlarla “inanılmaz derecede yapıcı” görüşmeler yaptığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu