BitcoinHaberler

Avustralya’nın Spot Bitcoin (BTC) ETF’si Belirsiz Bir Süreliğine Ertelendi: İşte Nedeni!

Avustralya'nın ilk Bitcoin ETF'si özelliğini taşıyacak olan yatırım ürününün süresiz olarak ertelendiği açıklandı.

Australian Financial Review gazetesinin aktardığına göre, Avustralya’nın ilk Bitcoin spot ETF’sinin piyasaya çıkışı ertelendi.

Daha önce bildirdiğimiz üzere söz konusu BTC ETF’sinin 27 Nisan tarihinde hayata geçmesi ile birlikte Avustralya ve kripto para dünyası için bir ilk yaşanacaktı.

Cosmos Asset Management şirketinin yöneteceği ETF ürününün Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’ndan alacağı onayın ardından yerel saat ile 10.30’da hayata geçmesi bekleniyordu.

İlgili Haber
Bir Ülke Daha Bitcoin ETF'sine Yeşil Işık Yaktı!

Avustralya’nın Bitcoin ETF’sinin 1 Milyar Dolar Yatırım Alması Bekleniyordu

Avustralya’nın ilk Bitcoin ETF’sinin 1 milyar dolardan fazla yatırım alması ve diğer ülkelerdeki BTC ETF’lerinin başarısına benzer bir başarı göstermesi hedefleniyordu.

Bununla birlikte son gelişmeye göre uzun süredir beklenen ETF ürünü belirsiz bir süreliğine ertelendi.

Cboe Australia, ETF ürünün ertelenmesinin nedeni olarak “standart kontrollerin” devam etmesini gösterdi.

Bununla birlikte çeşitli kaynaklardan gelen bilgilere göre, adı açıklanmayan bir üçüncül komisyoncu planlanan ETF’nin listelemesini durdurdu.

Ertelenen ETF Ürünü Kanadalı Purpose BTC ETF Ürününü Takip Edecekti

Buna ek olarak Cosmos Asset Manament şirketinin başlatacağı Bitcoin ETF’sinin müşterilerine direkt olarak BTC sunmayacağını da hatırlatalım.

Söz konusu ETF ürünü onaylanması halinde Kanadalı Purpose BTC ETF’sini takip edecek.

Kripto para madenciliği şirketi Mawson Infrastructure Group tarafından kurulan Cosmos şirketinin halihazırda piyasada bazı ürünleri bulunuyor. Geçtiğimiz yıl şirket Cosmos Global Digital Miners Access ETF ürününü sunmuştu.

Bilgilere göre ülkede benzer ürünler üzerinde çalışan diğer yöneticilerin de benzer bir ertelemeyle karşı karşıya kaldığı öğrenildi.

Avustralya son zamanlarda kripto para ve BTC endüstrisinin regülasyonuna büyük adımlar atmasıyla medyada kendisine yer bulmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu