AltcoinHaberler

Axie Infinity’de (AXS) Neler Oluyor? Aylardır Görülmemiş Bir Veri Kaydedildi!

En popüler oyna-kazan Blockchain oyunlarından biri olan Axie Infinity'de aylardır görülmemiş bir veri kaydedildi.

Blockchain tabanlı oyun Axie Infinity (AXS), geçtiğimiz hafta yalnızca 988.400 dolar gelir elde etti. Altcoin 2021 yılının Şubat ayından bu yana ilk kez haftalık olarak 1 milyon doların altında gelir kaydetmiş oldu.

Axie Infinity, 2021 Yılında Rekor Gelirler Elde Etmişti

Play-to-Earn kategorisinin parlayan yıldızı olan Axie Infinity, özellikle 2021 yılının yazında ve son bahar başında popülerlik kazanmıştı.

Oyun, zirve döneminde 8 Ağustos’u içine alan haftada 215 milyon doların üstünde gelir elde etmişti.

Aynı yılın Ekim ayında, Axie’nin üreticisi Sky Mavis, a16z liderliğindeki 152 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından 3 milyar dolarlık bir değerlemeye bile ulaşmıştı.

Ancak mevcut veriler incelendiğinde, Axie Infinity 2021 Kasım ayından bu yana istikrarlı bir düşüş yaşadı.

Oyunun yayıncı şirketi Sky Mavis, Axie’nin oyun içi tokenleri ile ilgili piyasaya sürme ve yakım mekanizmasındaki dengesizlik nedeniyle hızlı büyümesini devam ettiremedi.

Yaşanan Talihsizlikler AXS Tokenini Eritiyor

Axie’nin oyun içi tokeni Smooth Love Potion’ın (SLP), bu tokenin yakımı veya yok edilmesine aracılık edecek yeterli bir sistem olmadan piyasaya sürülmüştü.

Bunun sonucunda, kripto paranın değer kaybetmesine yol açan bir enflasyon oluşmuş ve sonrasında ise oyuncular oyunu oynamaktan soğumuştu.

Sky Mavis oyuna daha fazla yakma mekanizması yerleştirmeye çalıştı, ancak bunun istenen etkileri yaşatmadığı görülüyor.

İlgili Haber
625 Milyon Dolarlık Ronin Hack Olayı İçin ABD Hükümetinden Yeni Hamle Geldi!

Buna ek olarak AXS’nin kullandığı Ronin Blockhain’i geçtiğimiz aylarda rekor bir miktar olan 625 milyon dolarlık bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştı. Şirket, saldırıda zarar gören kullanıcı fonlarının karşılanacağını bildirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu