Altcoin

Aylardır Uyuyan Dev Altcoin Uyandı: Fiyatı Saatler İçerisinde İki Katına Çıktı!

Aylardır sessiz sedasız uyuyan bu altcoin büyük bir atak yaparak saatler içerisinde değerini iki katına çıkardı.

Kripto para piyasasında benzer piyasa değerlerindeki altcoinler düşünüldüğünde tarihin en ani, en hızlı ve en büyük yükselişlerinden biri yaşandı. 2018 yılında piyasaya sürülen Zilliqa (ZIL) saatler içerisinde %100’den fazla değer kazandı ve CoinMarketCap verilerine göre önünde bulunan neredeyse tüm dirençleri aştı.

Piyasa verilerine göre 0.12 dolara kadar tırmanan altcoin Mart ayının genelini 0.049 dolar seviyesinde geçirmişti. Bununla birlikte altcoinin fiyatı 6 Mayıs 2021 tarihinde 0.25 dolar ile kendisine ait tüm zamanaların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Zilliqa’nın yedi günlük fiyat performasını gösteren grafik.

Zilliqa (ZIL) Altcoinindeki Yükselişin Nedeni Ne?

Uzmanlar son yükselişi hem spekülatif nedenlere hem de altcoinin temel faktörlerine bağlıyor.

Kripto paranın resmi Twitter hesabı incelendiğinde fiyat yükselişine neden olabilecek herhangi bir büyük güncellemenin yaşanmadığını görüyoruz. Zilliqa’nın önünde bu tür bir fiyat hareketine neden olabilecek tek etkinlik Metapolis adlı Metaverse projesi olabilir. Bu Metaverse projesinde Zilliqa Blockchain’i kullanılacak.

Metaverse trendine katılan proje böylelikle büyük kurumsal ve özel yatırımcıların ilgisini çekmeye çalışıyor olabilir. Metaverse halen dijital varlıklar piyasasında en fazla talep gören kavramlardan birini temsil ediyor.

Altcoinlerin yükselişlerinde kendilerine dair temel faktörler genellikle en büyük desteği sağlasa da kripto para piyasasında spekülasyon ve bazı illegal alım satım şemaları büyük yükselişlerin arkasındaki nedenler olabiliyor.

EMA gibi teknik göstergelere bakıldığında ise ZIL’in son aylarda herhangi bir toparlanma ibaresi göstermeden sürekli bir düşüş trendinde olduğu gözleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu