Bitcoin

Azalıyor! Üretilebilecek Sadece 2.5 Milyon Bitcoin Kaldı!

ChartBTC açıkladı.

ChartBTC, 18.5 milyon Bitcoin’in madenciler tarafından çıkarıldığını-üretildiğini ve geride sadece 2.5 milyon BTC’nin çıkarılma aşamasında olduğunu açıkladı. 2.5 milyon Bitcoin’den sonra başka Bitcoin üretilemeyeceğini açıklayan ChartBTC, “bu durum piyasada bazı zorluklara sebep olabilir ve gelecekte kıtlık yaratabilir mi? Birlikte göreceğiz” dedi.

ChartBTC, önümüzdeki 4 yıl içerisinde 21 milyon BTC’nin tamamen çıkarılmış olacağına işaret ederken bazı uzmanlar ise 21 milyon BTC’nin tamamen çıkarılması için geride kalan 2.5 milyon BTC’nin çıkarılmasının 10 yıllar alabileceğini iddia ediyorlardı.

2009 yılından bu yana 3 yarılanma geçiren Bitcoin ağının 2140 yılından önce sona ereceği (21 milyon BTC rakamına ulaşılmış olacağı) biliniyor. Uzmanlar 2140 yılından çok ama çok daha önce 21 milyon BTC’nin çıkarılmış olacağına işaret ederken bu durumun piyasada Bitcoin fiyatında nasıl etkileri olacağı da hiçbir kimse tarafından henüz bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu