Kripto HaberleriBitcoinAzalıyor! Üretilebilecek Sadece 2.5 Milyon Bitcoin Kaldı!

Azalıyor! Üretilebilecek Sadece 2.5 Milyon Bitcoin Kaldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ChartBTC, 18.5 milyon Bitcoin’in madenciler tarafından çıkarıldığını-üretildiğini ve geride sadece 2.5 milyon BTC’nin çıkarılma aşamasında olduğunu açıkladı. 2.5 milyon Bitcoin’den sonra başka Bitcoin üretilemeyeceğini açıklayan ChartBTC, “bu durum piyasada bazı zorluklara sebep olabilir ve gelecekte kıtlık yaratabilir mi? Birlikte göreceğiz” dedi.

ChartBTC, önümüzdeki 4 yıl içerisinde 21 milyon BTC’nin tamamen çıkarılmış olacağına işaret ederken bazı uzmanlar ise 21 milyon BTC’nin tamamen çıkarılması için geride kalan 2.5 milyon BTC’nin çıkarılmasının 10 yıllar alabileceğini iddia ediyorlardı.

2009 yılından bu yana 3 yarılanma geçiren Bitcoin ağının 2140 yılından önce sona ereceği (21 milyon BTC rakamına ulaşılmış olacağı) biliniyor. Uzmanlar 2140 yılından çok ama çok daha önce 21 milyon BTC’nin çıkarılmış olacağına işaret ederken bu durumun piyasada Bitcoin fiyatında nasıl etkileri olacağı da hiçbir kimse tarafından henüz bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları