BitcoinHaberler

B-Word Konferansı Bitcoin (BTC) Fiyatını Nasıl Etkiledi? Uzmanlar Ne Düşünüyor? İşte Detaylar…

Günlerdir beklenen ve dün akşam gerçekleşen konferans sonrası BTC fiyatı yükselişe geçti.

Sansasyonel açıklamalarıyla kripto para gündeminin nabzını tutan Tesla CEO’su Elon Musk, dün yapılan canlı yayındaki açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatını yeniden hareketlendirmeyi başardı.

İlgili Haber
Elon Musk Kişisel Portföyünü Açıkladı! Bitcoin Yanında Hangi Altcoinleri Var?

Bilindiği gibi uzun zamandır herkes Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’i bir araya getirecek olan konferansı beklemekteydi. Söz konusu konferansın kripto paralara özellikle de Bitcoin’e etkisi merak ediliyordu ve sonunda beklenen oldu ve konferansta verilen Bitcoin yanlısı tavırlar lider kripto paranın yükselişe geçmesini sağladı.

Her ne kadar beklenen güçlü yükseliş gerçekleşmemiş olsa da -ki Keith Wareing gibi analistler bunun herhangi bir ciddi getirisi olmadığını düşünüyor- fiyatın 32 bin doların üzerine çıkmış olması bile kripto piyasasına olumlu şekilde yansıdı.

“40 Bin Doları Test Edeceğiz!”

Kısa süreliğine de olsa BTC fiyatı 32.800 dolara çıktı ve böylece BTC’nin aşması gereken direnç seviyesinin 32.400 dolar olduğu bir kere daha kanıtlanmış oldu. Konuyla ilgili tweet atan ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, “Bitcoin’in fiyat hareketine bakarsak 31 bin doların üzerinde tutunduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Bunun devam etmesi ve piyasanın daha yüksek bir dip fiyat ortaya koyması halinde 40 bin doları test edeceğiz. Bu da altcoinler için %80-150 oranında bir yükselişe tekabül eder.” diyerek fiyat tahmininde bulundu.

Öte yandan birçok kripto para analisti de konferansın son derece olumlu geçtiğini ve konuşulan konuların Bitcoin ve kripto para piyasası için son derece önemli olduğunu ifade ediyorlar. Özellikle Twitter CEO’sunun Bitcoin hakkında yaptığı açıklamaların ve geliştireceği platformların piyasayı ciddi bir şekilde yukarı çekeceği düşünülüyor.

Bazıları Analistler Elon Musk Konusunda Temkinli

Bir grup analist ise Elon Musk’a güvenilmeyeceğini ifade ederek “piyasa fiyatını yine yükseltip insanlara tepeden BTC satacak” yorumunu yaptı. Yatırımcıları bu konuda uyaran analistler “bu insanlara güven olmaz, her zaman destek ve direnç noktalarına göre tedbirli olun ve kendi önlemlerinizi alın” açıklamalarında bulundu.

Bitcoin’den Ziyade Ethereum ve Dogecoin de Öne Çıktı

Elon Musk’ın Bitcoin’den hariç olarak “Ethereum ve DOGE yatırımım da var” açıklaması özellikle Ethereum yatırımcılarını heyecanlandırdı. DOGE yatırımı olduğu zaten bilinen Musk, daha önce Ethereum ile ilgili çok fazla açıklama yapmamıştı. Özellikle “DeFi platformlarına hayranım” diyerek Ethereum’u dolaylı bir şekilde öven Musk’ın, piyasa ile ilgili olumlu tavrını sürdürmesi halinde yükselişlerin daha fazla görülebileceği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu