HaberlerKripto Para

Badger DAO Protokolünde 100 Milyon Dolarlık Hack!

DeFi projesi BadgerDAO hack olaylarının son kurbanı oldu.

Kripto paraların ve blockcahin teknolojisinin yaygınlaşması hack olaylarını da beraberinde getirdi. Özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) kaynaklarında yaşanan hack olayları yatırımcıların mağduriyet yaşamasına sebep oldu.

Merkezi olmayan finans (DeFi) kaynağı BadgerDAO protokolü de hack olaylarının son kurbanı oldu.

Blockchain veri ve güvenlik şirketi PeckShield’den elde edilen verilere göre toplam kaybın 2.100 BTC ve 151 ETH’den oluşan 120 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu zararın daha fazla olabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kullanıcılar ilk olarak Çarşamba günü saat 21 sıralarında BadgerDAO protokolünde bir sorun olduğunu bildirmeye başladı.

Ardından BadgerDAO protokolü de bu hack olayını doğrulayıcı bir twit atarak mühendislerin gerekli araştırmaları yaptığını, daha fazla kayıp olmaması için tüm akıllı sözleşmelerin duraklatıldığını ve mümkün olan en kısa sürede daha fazla bilgi yayınlayacaklarını açıkladı.

Yaşanan hack olayının bir sonucu olarak da Badger DAO’nun yerel kripto para birimi BADGER’da yaklaşık %20 oranında bir düşüş yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu