BitcoinHaberler

Bakkt, Bitcoin Vadelileri İçin Yeni Opsiyonun Tarihin Duyurdu

Bakkt 9 Aralık'ta Bitcoin için opsiyonlu işlemleri başlatacağını duyurdu.

Nexo

Bakkt yaptığı açıklama ile 9 Aralık tarihinde Bitcoin vadeli işlemleri için düzenlenen opsiyonlu sözleşmeleri başlatacağını duyurdu. Bu sayede yatırımcılar sunulacak opsiyon ile opsiyonun bitiş tarihinde önceden belirlemiş bir fiyat ile alım veya satım yapma hakkına sahip olacak.

Konu ile ilgili Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, “Bitcoin’in yüksek riskinden etkilenmemek ve kullanıcıları korumak adına böyle bir verimlilik sunmayı amaçladık.” şeklinde açıklamada bulundu. Öte yandan 23 Eylül’de başlayan Bakkt vadelilerinde toplam hacim 20 milyon doları geçmiş durumda.

Geçtiğimiz haftalarda Binance Research tarafından yapılan açıklamaya göre Bitcoin’deki değer kayıplarının sebebinin Bakkt vadelileri olduğu iddia edilmişti. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Bakkt vadelileri her ne kadar uzun vade için iyi olsa da kısa ve orta vadede Bitcoin fiyatını olumsuz yönde etkileyebilir. Şu anki düşüşlerin de Bakkt ile ilgili olabileceğini ifade eden analistler bir hayli fazla.

İlgili Haber  Ünlü Türk Analist Piyasayı Değerlendirdi? Yükseliş Olacak Mı?

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı