BitcoinHaberler

Bakkt, Bitcoin Vadelileri İçin Yeni Opsiyonun Tarihin Duyurdu

Bakkt 9 Aralık'ta Bitcoin için opsiyonlu işlemleri başlatacağını duyurdu.

Bakkt yaptığı açıklama ile 9 Aralık tarihinde Bitcoin vadeli işlemleri için düzenlenen opsiyonlu sözleşmeleri başlatacağını duyurdu. Bu sayede yatırımcılar sunulacak opsiyon ile opsiyonun bitiş tarihinde önceden belirlemiş bir fiyat ile alım veya satım yapma hakkına sahip olacak.

Konu ile ilgili Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, “Bitcoin’in yüksek riskinden etkilenmemek ve kullanıcıları korumak adına böyle bir verimlilik sunmayı amaçladık.” şeklinde açıklamada bulundu. Öte yandan 23 Eylül’de başlayan Bakkt vadelilerinde toplam hacim 20 milyon doları geçmiş durumda.

Geçtiğimiz haftalarda Binance Research tarafından yapılan açıklamaya göre Bitcoin’deki değer kayıplarının sebebinin Bakkt vadelileri olduğu iddia edilmişti. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Bakkt vadelileri her ne kadar uzun vade için iyi olsa da kısa ve orta vadede Bitcoin fiyatını olumsuz yönde etkileyebilir. Şu anki düşüşlerin de Bakkt ile ilgili olabileceğini ifade eden analistler bir hayli fazla.

İlgili Haber
Ünlü Türk Analist Piyasayı Değerlendirdi? Yükseliş Olacak Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu