BitcoinHaberler

Bakkt’ta Bitcoin Vadelileri Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Bakkt bu sefer olumlu anlamda şaşırttı.

Bakkt, tüketicilerin ve kurumların dijital varlıkları sorunsuz bir şekilde alıp satmaları, harcamaları ve saklamaları için tasarlanmıştı. Sanılanın aksine yatırımcıların beklentilerini ilk çıktığı günden beri karşılamayan Bakkt, son günlerde resmen atağa kalktı ve piyasayı şaşırtmayı başardı.

24 saat içerisinde toplamda 1.756 BTC vadeli hacmine ulaşması Bakkt’ı eş zamanlı birim fiyata göre 15 milyon doların üstüne çıkarttı.

9 Kasım itibarıyla yeni bir rekora imza attığını bildiren Bakkt’ın (hacim konusunda 1000 fiziki teminatlı Bİtcoin’in işlem sözleşmesini aşmıştı) hacmi yükselirken, BTC ve CME’nin performanslarında düşüşler yaşandı.

Oysa Bakkt’ın Microsoft teknolojisi üzerine inşa edilmiş olması, ilk büyük yatırımcısının Starbucks oluşu ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nı kuran şirketin projesi olması nedeniyle kripto paralara olumlu etkiler yapacağı düşünülüyordu.

Analistlere göre bu durumun sebebi CME’den çıkış yapan yatırımcıların Bakkt’a geçiş yapması ve bu yüzden de piyasaya yeni yatırımların girmemesi.
Bakkt Yükselirken Neler Oldu?

Bakkt yükselişe geçerken BTC’de gözle görülür bir düşüş yaşanması(9000 dolar seviyelerini görmüşken 8.700 dolar seviyelerine düşmesi) akıllara fiyat düşüşleri yaşanırken balinaların bunu fırsat bilip dipten alım yapması ihtimallerini getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu