BitcoinHaberler

Balinalar Fitili Ateşledi, 10.000 Bitcoin Borsadan Çıkış Yaptı!

Bitcoin'de satış baskısı bitiyor mu?

Bazı yatırımcılar 2022’ye hızlı bir giriş yaptı.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre son 24 saatte Coinbase’den 10.000 BTC’lik çıkış gerçekleşti.

Bitcoin arzı sınırlı bir varlık olduğu için BTC’lerin borsalardan soğuk cüzdanlara çekilmesi pozitif bir veri olarak değerlendiriliyor.

Zira yüklü BTC’lerin borsalara girişi aynı şekilde bir satış baskısı oluşturduğundan negatif bir veri olarak kabul ediliyor.

Bitcoin’in 50 gündür düştüğünü görüyoruz. Bu noktada Coinglass tarafından sağlanan verilerden son 30 günü incelediğimizde borsalara giren net BTC sayısının +57.631 adet olduğunu görüyoruz. Bu da son ayda yaşadığımız düşüşün nedenini açıklıyor.

Dün yaşanan 10.000 BTC’lik çıkışın, önümüzdeki günlerde yaşanacak yükselişlerin ilk sinyali olmasını umuyoruz.

CryptoQuant tarafından sağlanan borsalardaki BTC arzına baktığımızda ara ara dalgalanmalar olsa da düşüş trendinin devam ettiğini görüyoruz. Buda orta ve uzun vade beklentilere ilişkin pozitif bir veri olarak kaşımıza çıkıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu